Ardino kasabasının en yaşlı sakini 97 yaşına girdiPazartesi, 06 Haziran 2022

Ardino kasabasının en yaşlı sakini 97 yaşına girdi

Ardino (Eğridere) kasabasının en yaşlı sakini Sali Saliev, 4 Haziran’da 97 yaşına girdi. Bu vesileyle Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, doğum gününü tebrik etmek için Saliev’i evinde ziyaret ettiler. Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Sali dedeye Belediye yönetimi adına bir tebrik mesajı ve hediyeler takdim etti.

Müh. Şaban, Sali dedeye şunları söyledi: “Bir insan için emeği, dürüstlüğü ve haysiyetiyle toplumun saygısını ve takdirini kazanmış olmaktan daha büyük bir ödül yoktur. Ardino Belediyesi yönetimi ve bütün ilçe halkı için harika insani erdemlere sahip bir insansınız. İnsan amacı bakımından, kendi katkı payı bakımından zengin, ancak aldığı ile değil verdiği ile zengindir! Bizim için, tüm Ardino halkı için siz bunun bir örneğisiniz ve hep böyle kalın – toplumun ileri geleni, bir insan ve vatandaş olarak insanlara hizmet etme konusunda güzel bir örnek teşkil ediyorsunuz”. Belediye Başkanı, Sali dedeye sağlık, yüksek ruh ve hayat enerjisi ve ailesi ve dostlarıyla hoşça vakit geçirmesini temenni etti.

Sali Mümünov Saliev, 4 Haziran 1925 tarihinde Ardino’nun Latinka (Türk Ürpek)  köyünde çok çocuklu bir ailede dünyaya geldi. Üç oğul ve üç kız sahibi olup birçok torun ve torun çocuğu olmasına seviniyor. 1975 yılına kadar kendi Latinka köyünde yaşayan Sali dede, daha sonra Ardino’ya taşındı. Hayatı boyunca Eski Tarım Emek Kooperatif İşletmesi’nde (TKZS) takım başkanı olarak çalıştı.  Şimdi ona en küçük oğlu Mustafa ve gelini Adefiye bakıyorlar. Onlar babalarının zindeliğini koruduğunu ve uyanık bir zihne ve berrak anılara sahip olduğunu paylaştılar. Sali dede, en çok ev yapımı ayran içmeyi ve uyumayı seviyor. 

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER