Ardino-Kırcaali ve Byal İzvor-Nedelino yollarının onarımı devam edecekPazartesi, 26 Temmuz 2021

Ardino-Kırcaali ve Byal İzvor-Nedelino yollarının onarımı devam edecek

Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Mimar Violeta Komitova belediye temsilcileriyle gerçekleştirdiği çalışma toplantısında Ardino (Eğridere)- Kırcaali – Smolyan (Paşmaklı) üçüncü sınıf karayolunun yanı sıra Byal İzvor (Akpınar)- Padina (Makmulu) - Nedelino (Uzundere) yolunun onarım çalışmalarının da devam edeceğine dair güvence verdi. Toplantıda Ardino Belediyesi, Belediye Başkan Yardımcısı tarafından temsil edildi.

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban tarafından Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı, Karayolu Altyapısı Ajansı (APİ) ve Kırcaali İl Karayolları Müdürlüğüne gönderilen mektuba yazılı olarak olumlu cevap verileceğine dair söz verildi. APİ’den gelen bir talimatla onarım çalışmalarının askıya alınması, gerekli prosedürlere uyulmadığı için Mekansan Planlama Kanunu'nun gerekliliklerine aykırıdır.

Çalışma toplantısında üçüncü sınıf Kobilyane (Maşkılı)- Brezen (Hallaçdere)- Borovitsa (Çamdere)-Dolna Spoluka (Köçekler) karayolunun yanı sıra Pan-Avrupa 9. Nolu Ulaşım Koridorunun bir parçası olan ulusal karayolu ağının dahilindeki üçüncü sınıf Sintçets (Durabeyler)-Tsırkvitsa (Kiliseli)-Cebel (Şeyh Cuma) yolunun yeniden inşası ve rehabilitasyonu konusu da gündeme getirildi.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER