Ardino "Nilüfer" parkında bulunan iki fitness takımı harap edildiCuma, 30 Mart 2012

Ardino Ardinolu vatandaşlar, "Nilüfer" parkında bulunan fitness takımlarından ikisini yerinden sökülüp, Eğridere nehrine atıldığını görünce Belediyeye ihbar ettiler. Ardino Belediye Başkan Yardımcısı Nasko Kiçukov, bu çirkin olayı bizzat yerinde tespit etti.

Nasko Kiçukov, "Parkın yenilenmesiyle ilgili yeni gerekli çalışmaları yaptık, spor ve dinlenme tesisleri kurduk. Fakat yeni tesislerin bu kadar az zamanda harap edilmesi gerçekten bizim çabalarımızı ve buraya yapılan yatırımları anlamsız kılıyor. Bu durumda ek tamirat yapılması için mali kaynaklar sağlamak zorunda kalıyoruz" diye yorumladı. Başkan Yardımcısı Kiçukov, Ardinoluları bu tür eylemlere şahit olduklarında 0 3651 4102 telefonunu arayarak, Ardino Bölge Karakoluna bildirmeleri çağrısında bulundu.

Belediye, benzer eylemlerin kontrol edilmesi için en yakın zamanda kasabanın hareketli noktalarına kameralar monte etmeyi planlıyor. Kiçukov, "Kasabamızı yaşamak için daha güzel ve elverişli bir yer olması için verdiğimiz emeklere vatandaşların saygı duyacaklarını umuyorum" dedi.

Hatırlatmak gerekirse, açık ayanda kurulan spor aletleri, Belediye Başkanı Resmi Murat'ın talebi üzerine kardeş Nilüfer Belediyesi tarafından getirilmişti.


DİĞER HABERLER