Ardino sakinleri ve misafirleri yeni ekilen güzel yaz çiçeklerinin tadını çıkarıyorlarPazartesi, 22 Mayıs 2023

Ardino sakinleri ve misafirleri yeni ekilen güzel yaz çiçeklerinin tadını çıkarıyorlar

Güner ŞÜKRÜ

Ardino Belediyesi’nin geleneksel bahar dönemi çiçeklendirme çalışması devam ediyor. Belediye Ekoloji ve Çevre Koruma Dairesi çalışanları, kasaba merkezine, Nilüfer Parkı'na, postane binasının arka tarafındaki parka ve belediye bahçesinde bulunan çiçeklik saksılara sardunya, begonya, ipek çiçeği, yıldız çiçeği, horoz ibiği, gazanya, vapur dumanı ve kadife çiçeği türlerinden 7200 adet rengarenk yaz çiçek fidesi diktiler. Arda Nehri üzerindeki merkez köprü ve kasaba merkezinde yer alan aydınlatma direklerine birbirinden güzel calibrachoe çiçekli askılı saksılar da yerleştirildi. 

Ekoloji ve Çevre Koruma Dairesi çalışanları, çiçek ekme çalışması ile eş zamanlı olarak parklarda ve yeşil alanlarda ve Arda Nehri kıyısında çim biçme çalışmalarına da devam ediyorlar.

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, “Ardino'da her yıl yeşil alanların yenilenmesi ve zenginleştirilmesi yapılmaktadır. Ardino her zaman ülkenin en renkli ve yeşil şehirlerinden biri olmuştur” diye kaydetti. Belediye Başkanı, yeni ekilen çiçeklerin ve yeşil alanların sulanmasının yer altı damla sulama sistemi ile yapıldığını belirtti.

Ekoloji ve Çevre Koruma Dairesi, vatandaşlara parklara ve yeşil alanlara ekili çiçekleri koruma çağrısında bulunuyor.


DİĞER HABERLER