Ardino Slıntse Anaokulu 50. kuruluş yıl dönümünü kutladıPerşembe, 26 Mayıs 2022

Ardino Slıntse Anaokulu 50. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Ardino (Eğridere) kasabasındaki Slıntse Anaokulu minikleri, çocuk eğitim kurumunun 50. kuruluş yıl dönümünü rengarenk bir gösteri ve coşkuyla kutladılar.

Rodopska İskra Halk Kültür Evi salonunda düzenlenen kutlama etkinliğine Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Eğitim, Kültür ve Spor Daire Başkanı Bahar Recebov, Breziçka Anaokulu Müdürü Kıymet Mümün, anaokulunda çalışmış eski öğretmenler Sebahat Karabaşeva, Embiye Halilova, Temenujka Angelova ve Neziha Alada, eğitim ve sosyal kurumların temsilcileri, birçok ebeveyn ve pek çok vatandaş katıldılar.

Belediye Başkanı Müh. Şaban, yaptığı selamlama konuşmasında özverili çalışmaları için Slıntse Anaokulu ekibine teşekkür etti.

Müh. Şaban, “50 yıldır buradaki ekipler, Ardino ilçesinde çocukların yetiştirilmesi ve eğitimi için profesyonellik, özveri ve yaratıcılık için ilham vererek çalışıyorlar. Dinamik zamanımızın yüksek taleplerini karşılamak için niteliklerinizi, öğretim yöntemlerinizi ve öğretim programlarınızı sürekli geliştiriyorsunuz. Şehrimizin geleceği olan şahsiyetler yetiştiriyorsunuz ve herkes için en büyük ödül, çocukların sevgisi, neşeli gülümsemeleri ve ebeveynlerinin minnettarlığı” dedi. Çocuklarla çalışmanın bir meslekten ziyade çocuklar eğitmek ve yetiştirmek misyonu olduğunu vurgulayan Müh. Şaban, “Coşku ve profesyonellikle çalışarak çocukları değerli vatandaşlar ve cesur hayalperestler olmaya hazırlamaya devam etmenizi dilerim” dedi ve anaokuluna çocuk ve öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir dizüstü bilgisayar hediye etti.  

Etkinliğin katılımcılarına yönelik selamlama konuşması yapan Slıntse Anaokulu Müdürü Dimitrina Aleksandrova, “Yeni yetişenlerle sevgi, özen ve özveri ile çalışarak 50 yıldır bir gelenek yaratıyoruz. Harika bir ekip - öğretmenler, ebeveynler, çocuklar! Güzelliği gören gözlerle, iyiliği hisseden kalplerle! Azim ve başarı güdüsüyle! Yaratıcı enerjisiyle! Geçmişin bilgeliğini, bugüne olan inancını ve geleceğe dair beklentileri aktarmak için kendimizden bir parça verdiğimiz binlerce çocuğun şahsında izimizin gençlik olmasından gurur duyuyoruz” diye kaydetti. Anaokulu müdürü, Ardino Belediyesi yönetimine ve Eğitim, Kültür ve Spor Dairesi yönetimine yıllar boyunca gösterdikleri anlayış ve destek için teşekkür etti. Aleksandrova, çocukların sağlıklı, hep böyle akıllı, yetenekli ve iyi olmalarını ve sevilen anaokulunda daha nice unutulmaz günler geçirmelerini temenni etti.

Slıntse Anaokulunun 55. kuruluş yıl dönümü için anaokulu ekibine Milletvekili Müh. Pavlin Krıstev ve Kırcaali İl Eğitim Müdürü Grozdan Kolev tarafından birer tebrik mektubu gönderildi. 

Rengarenk ve çok neşeli bir konser sunan anaokulundaki tüm çocuk grupları sayısız arkadaşlarını sevindirdiler. Orada bulunan herkes, küçük yaramazların sergilediği performanslarından son derece etkilendi. Yıl dönümü kutlama etkinliğinin doruk noktası, Ardino Belediyesi tarafından sağlanan özel olarak hazırlattırılan bir yaş pastaydı.

Slıntse Anaokulu ekibi, çeşitli eğitim ve sosyal kurumlar tarafından tebrik ve çiçekler aldı. Tüm resmi konuklara yıl dönümü magneti hediye edildi.

Slıntse Anaokulu Mayıs 1972'de açıldı. Anaokulunun 50 yıllık tarihinde 1-7 yaş arası binlerce çocuk eğitim gördü. Şu anda burada beş yaş grubuna ayrılmış 88 çocuk yetiştiriliyor.


Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER