Ardino Slıntse Anaokulu mezunları törenle uğurlandılarSalı, 31 Mayıs 2016

Ardino Slıntse Anaokulu mezunları törenle uğurlandılarArdino (Eğridere) Slıntse Anaokulu'nda düzenlenen mezuniyet töreniyle birinci sınıfa gidecek 19 çocuk uğurlandı. "Pçeliçki"(Arıcıklar) adındaki ilkokula hazırlık grubundaki kız ve erkek çocuklar, öğretmenleri Nikolina Pençeva ve Veska Stoyanova'nın yönetiminde şarkı ve şiirler söylediler, vals oynadılar, test çözdüler ve soru cevapladılar.

Birinci sınıfa gidecek olan çocukları tebrik eden anaokul Müdürü Dimitrina Aleksandrova selamlama konuşmasında, "Bugün Pçeliçki Grubu'ndan çocuklar, öğrenci olarak yeni sosyal rolü üstlenmek için gerekli bilgi, beceri, alışkanlıklar ve yetkinliklere sahip olduklarını göstererek, Slıntse Anaokulu'nda uğuldayan arı kovanını terk edecekler" dedi. Tüm anaokul ekibi adına müdür, Belediye yönetimine yıllarca süren iyi diyalog, karşılıklı saygı ve elde edilen iyi sonuçlar için samimi teşekkürlerini sundu.

Anaokul müdürü ebeveynlere hitaben konuşmasında onlara geçen yıllarda daima arka dayak olup iyi bir ortak oldukları için teşekkür etti. İhtiyaç duyacakları için çocuklarını okulda da desteklemeye devam etmelerini diledi.

Dört yıl boyunca bir anne gibi yorulmadan Pçeliçki Grubu'ndan çocuklara hizmet eden okulda uzun yıllar öğretmenlik yapan Nikolina Pençeva gözyaşlarını gizleyemeyerek, büyük bir heyecanla minikleri başarılı mezuniyetlerinden dolayı tebrik edip, şimdiye kadar olduğu gibi hep sağlıklı, zeki ve sorumluluk sahibi olmalarını diledi.

Her bir çocuğa anaokul eğitim sertifikası ve ilkokula hazırlık çalışmalarında elde edilen başarılar için birer takdir belgesi verildi. Çocuklar gerçek lise mezunları gibi 1'den 4'e kadar sayarak "Ura" diye nara atarak, birinci sınıfa gidecek olmalarından dolayı duydukları sevinci ifade ettiler. Ardından ilk öğretmenlerle çiçekle vedaya ve hatıra fotoğraflarına sıra geldi.

Belediye Başkanı Resmi Murat adına Belediye Eğitim, Kültür ve Spor Şube Müdürlüğü'nde kıdemli müfettişler Sülbiye Ali ve Ulviye Mutalibova çocuklara hediyeler sundular.

Ebeveynler adına Olga Gavrailova, öğretmenlerin, müdürün ve anaokulun tüm personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Mezuniyet kutlama programının sonunda birinci sınıfa gidecek çocuklar, çiçekten örülmüş bir taç altından geçerek uğurlandılar, müdür Dimitrina Aleksandrova ise sağlık ve kısmet dilekleriyle arkalarından su döktü.

Kutlama Arda Pastahanesi'nde düzenlenen çocuk partisiyle son buldu. Partiye çocuklar, ebeveynler ve grubun öğretmenleri katıldılar.


DİĞER HABERLER