Ardino ve Kartal belediyeleri, kültür, turizm ve ekonomi alanında iş birliği yapacakPerşembe, 25 Şubat 2021

Ardino ve Kartal belediyeleri, kültür, turizm ve ekonomi alanında iş birliği yapacakArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, iki günlük Türkiye ziyareti kapsamında Ardino ile kardeş şehir olan İstanbul Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile bir araya geldi. Görüşmede TBMM Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve CHP İstanbul Balkan Masası Sorumlusu Şemside Yener, Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay Özgün ve CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah da hazır bulundular.

İki kardeş şehrin belediye başkanları kültür, turizm ve ekonomi alanındaki işbirliğinin yanı sıra gelecekte hayata geçirilecek yeni projeleri ele aldı.

Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban mevkidaşına belediyenin sembolü olan Şeytan Köprüsü'nün plastik bir heykelini hediye etti. Müh. Şaban, görüşmeye ev sahipliği yapan Gökhan Yüksel ve diğer katılımcılara 2021'de Ardino'da gerçekleştirilecek olan önemli etkinlikler hakkında bilgi verdi. Bu yıl "Rodoplar'dan Temiz Gıda" sloganı altında Organik Ürünler Festivali'nin organize edilmesi ve gerçekleştirilmesi, Ardino'nun kasaba olarak ilan edilmesinin 60.yıldönümünün kutlanması ve Ardino Rodopska İskra (Rodop Kıvılcımı) Halk Kültürevi'nin 100.kuruluş yıldönümünün kutlanması planlanıyor.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER