Ardino "Yunak 2005" Kulübü takımı, Panagürişte'den 1 zafer ve 3 mağlubiyetle döndüSalı, 28 Şubat 2012

Ardino Ardino "Yunak 2005" Masa Tenisi Spor Kulübünün takımı (Ertan Eminov, Seval Mutalibov, Atanas Haciev ve Yüksel İsmail), Güney Bulgaristan B Grubu Erkekler Masa Tenisi Takımları Şampiyonasının ikinci aşamasının birinci turnuvasını 1 zafer ve 3 mağlubiyetle tamamladı. Geçen haftasonu Panagürişte kasabasında yapılan yarışmada 8 takım yer aldı.

Birinci karşılaşmada Bahri Ömer yönetimindeki sporcular, geçici sıralamada ikinci olan Stara Zagora'nın güçlü takımına karşı oynadılar ve doğal olarak 1: 4 kaybettiler. İkinci karşılaşmada Ardino tenisçileri, Güney Bulgaristan B Grubunda birinci olan Nedelino takımıyla yarıştılar ve tekrar 1: 4 ile mağlubiyet kaydettiler. Üçüncü oyunda Ardino takımı, 4:3'lük skorla başarı kaydederek, Pernik "İztok" Kulübünün oyuncularını yendi. Son belirleyici karşılaşmada sonuç 3:3 iken, Ertan Eminov, "İztok" takımından Nikolay Gançev'e karşı kesin zafer kazandı.

3:4 biten son maçta Ardino tenisçileri, Pernik "Metalik" takımından dramatik bir şekilde mağlubiyete uğradılar.

Ardino tenisçilerinin kıdemli antrenörü Bahri Ömer, takımın turnuvada gösterdiği oyundan memnun kaldı. "Yunak 2005" Masa Tenisi Spor Kulübünün antrenörü Bahri Ömer, "Şampiyonanın başından bu yana Panagürişte'de en zor maçlarımızı oynadık. Takımımız iyi teknik hazırlığına ve olgun bir masa tenisi oyununa sahip olduğunu gösterdi. Aldığımız üç mağlubiyet de geçici sıralamada ilk üç yerde bulunan takımlardan oldu. Turnuvada kazandığımız tek zafer, profesyonel tenisin ikinci kademesinde aldığımız sıralamayı korumamıza imkan sağlıyor" dedi. Kendisi, mart ayında Ardino "Yunak 2005" Masa Tenisi Spor Kulübünün Güney Bulgaristan B Grubu Erkekler Masa Tenisi Takımları Şampiyonasının final dördüncü turnuvasına ev sahipliği yapacağını bildirdi.

Ardino'da Bahri Ömer'in sporcuları, Dimitrovgrad "Asta", Pangürişte "Optik" ve Burgas Sağır Dilsizler Masa Tenisi Spor Kulübü takımlarıyla karşı karşıya gelecekler.


DİĞER HABERLER