Ardino Yunak kız masa tenisi takımı, üst üste ikinci yıl Bulgaristan şampiyonu olduPazartesi, 15 Mayıs 2023

Ardino Yunak kız masa tenisi takımı, üst üste ikinci yıl Bulgaristan şampiyonu oldu

Ardino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü’nün yetenekli sporcuları, 21 yaşındakiler arasında üst üste ikinci kez Bulgaristan şampiyonluğunu kazandılar. Final maçında teknik direktör Beyhan Emin'in öğrencileri, dramatik bir karşılaşmanın ardından turnuvaya ev sahipliği yapan güçlü Stoyanstroy takımını 3:2 yenerek altın madalyanın sahibi oldular. Varna Korabostroitel takımı ise üçüncü oldu.

10-14 Mayıs tarihleri ​​arasında Plovdiv (Filibe), 21 Yaş Altı Takım ve Ferdi Bulgaristan Masa Tenisi Şampiyonası final maçlarına ev sahipliği yaptı.

Grup aşamasında Roman “İskır” ve Plovdiv “Masov Tenis” takımlarını mağlup eden Yunak takımı birinci oldu. Yarı final maçında Yunak kız takımı, Dve Mogili takımını 3-0 mağlup etti.

Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü, şampiyonada en iyi masa tenisi oyuncuları Tsvetelina Georgieva, Sidelya Mutlu, Funda İbramova ve Dilek Hüseyinova tarafından temsil edildi.

Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin, “Mükemmel performansımızı bu sezon da sürdürüyoruz. Yaş gruplarında yapılacak hala birkaç turnuva kaldı. İnşallah, orada da başarılar elde ederiz ve tebrikleşiriz” diye kaydetti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER