Ardino Yunak masa tenisi kız takımı, Bulgaristan Şampiyonu olduPazartesi, 22 Nisan 2019

Ardino Yunak masa tenisi kız takımı, Bulgaristan Şampiyonu olduHafta sonu Albena tatil beldesinde düzenlenen Bulgaristan Masa Tenisi Takım Şampiyonası finallerine katılan Ardino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü'nün 15 yaş altı kız yarışmacıları şampiyonluk kupasının sahibi oldular ve altın madalya kazandılar. Final karşılaşmada Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü antrenörü Beyhan Emin'in yetiştirdiği yarışmacılar, Filibe Stoyanstroy takımı karşısında 4: 3'lük skorla galip geldiler. Belirleyici maçta Tsvetelina Georgieva, 3: 2'lik bir skorla Kristina Georgieva'yı mağlup etti, son beşinci maçta rakibine 1: 5 mağlup oldu, fakat sonra inanılmaz bir dönüş yaparak 11: 5'lik skor elde etti. Pernik Metalik, üçüncü sırayı kazandı.

Şamiyonaya ülke çapından en iyi 16 takım katıldı. Çeyrek final ve yarı finalde Ardino Yunak takımı, sırasıyla Varna Korabostroitel ve Pernik Metalik takımları karşısında 4:1'lik skorla galip geldi. Takımda Tsvetelina Georgieva, Sidelya Mutlu, Veronika Kehayova ve Dilek Hüseyinova yer aldı.

Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü antrenörü Beyhan Emin," Başarıdan dolayı gurur duyuyorum. Kızları tebrik ederim, bütün gücünü kullandılar ve gerçekten istedikleri şampiyonluk için mücadele ettiler ve kazandılar. Bu final turnuvasına çok ciddi bir şekilde hazırlandık. Gerginlik büyüktü, çünkü önceden favori olarak gösterildik. Kızlar bu büyük gerginliğin üstesinden geldiler ve sergilediği performansla kendi yaş grubunda Bulgaristan'da en iyi masa tenisi oyuncuları olduklarını gösterdiler" diye ifade etti.


DİĞER HABERLER