Ardino Yunak Masa Tenisi Kulübü’nün kız oyuncuları, Bulgaristan şampiyonu olduPazartesi, 15 Mayıs 2023

Ardino Yunak Masa Tenisi Kulübü’nün kız oyuncuları, Bulgaristan şampiyonu oldu

Ardino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü’nün yetenekli sporcuları, Plovdiv (Filibe) kentinde düzenlenen 21 Yaş Altı Takım ve Ferdi Bulgaristan Masa Tenisi Şampiyonası’ndan 6 altın ve 1 gümüş madalya ile döndüler. Tsvetelina Georgieva, ferdi müsabakada şampiyon oldu. Tsvetelina, final maçında Varna Korabostroitel takımından Kalina Hristova'yı yendi. Tsvetelina, takım arkadaşı Sidelya Mutlu ile birlikte ikili mücadelesinde de birinci oldular. Final maçında Varna Korabostroitel takımından Kalina Hristova ve Tsveti Dakova ikilisini 3-1 mağlup ettiler.

Karışık ikililerde Sidelya, Dupnitsa Digesta takımından Yoan Veliçkov ile birlikte de şampiyonluğu kazandı. Onlar, final maçında Varna Komfort takımından Dimitır Stefanov ile Tsvetelina Georgieva'yı 3:1 yendiler.

Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü’nün diğer iki sporcusu Funda İbramova ile Dilek Hüseyinova ülkedeki en iyi 32 sporcu arasına girdiler. 

Hatırlanacağı üzere Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü, takım mücadelesinde üst üste ikinci yıl Bulgaristan şampiyonu oldu.

Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin, “Sonuçlar, 2022/2023 sezonunda Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü’nün 21 yaşındaki kızlar arasında mutlak şampiyon olduğunu gösteriyor. Dört disiplinin tamamında da (takım, ferdi, çiftler ve karışık çiftler) sporcularımız şampiyon oldular. Bizler Ardino halkı olarak bu eşsiz çocuklara sahip olduğumuz için fazlasıyla gurur duymalıyız!” diye kaydetti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER