Ardino Yunak masa tenisi takımı, Gorna Oryahovitsa’dan 6 madalya ile döndüPerşembe, 05 Mayıs 2022

Ardino Yunak masa tenisi takımı, Gorna Oryahovitsa’dan 6 madalya ile döndü

Ardino (Eğridere) Yunak 2015 Masa Tenisi Spor Kulübü sporcuları, Gorna Oryahovitsa (Yukarı Rahova) şehrinde düzenlenen 19 Yaş Altı Takım ve Ferdi Masa Tenisi Bulgaristan Şampiyonası’ndan 4 altın ve 2 gümüş olmak üzere toplamda 6 madalya ile döndüler. Yetenekli sporcu Sidelya Mutlu, 15 yaşında olmasına rağmen rakipleri karşısında mutlak galibiyetler elde ederek Bulgaristan şampiyonu oldu. Final karşılaşmada Sidelya, takım arkadaşı Tsvetelina Georgieva karşısında 3:2’lik skorla galip geldi.

Takım arkadaşı Tsvetelina Georgieva ile birlikte katıldığı ikili mücadelede de Sidelya yine birinciliği elde etti. Final karşılaşmada Ardinolu masa tenisçileri Plovdiv'den (Filibe) Stoyanstroy takımında yer alan Viktoria Persova ve Edi Filçeva karşısınd galip geldiler.

Karışık ikili mücadelesinde 15 yaşındaki Yoan Veliçkov ve Sidelya Mutlu ikinciliği elde ettiler. Onlar final karşılaşmada Eren Bekir ve Hristiyana İvanova karşısında dramatik bir şekilde 2:3 mağlup oldular.

Funda İbramova ön eleme grubu maçlarında galip gelerek turu geçmeyi başardı ve ülkedeki en iyi ilk 16 sporcu arasına girdi. Funda ikili mücadelede Stefan Dimitrov ile birlikte çeyrek finale ulaştı. Yunak’ın diğer oyuncuları 15 yaşındaki Seçil Feyzulova ve 14 yaşındaki Daniela Surçeva da grup eleme maçlarını kazanarak ve 1. eleme turunda bir galibiyet alarak harika bir oyun sergilediler. Seçil ve Daniela, ikili mücadelede çeyrek finale yükselmeyi başardılar.

Küçük erkeklerde Nurkan Halilhoca ve Cengiz Ahmedov da iyi bir performans sergilediler ve değerli bir deneyim kazandılar.

Bilindiği gibi Ardino Yunak 2015 Masa Tenisi Spor Kulübü takımı, rakipleri karşısında mutlak galibiyetler elde ederek takım halinde de Bulgaristan şampiyonu oldu.

Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü antrenörü Beyhan Emin, “Bir kez daha tüm oyuncular çok sert oynadılar. Sidelya ve Tsvetelina'nın iki yıl üst üste genç kızlar arasında gösterdiği yüksek perfomans gözle görülürdü. Onların finalde ikinci kez birbirleriyle karşı karşıya gelmesi bunun işaretidir. Yetiştirdiğim tüm sporcularla gurur duyuyorum!” diye kaydetti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER