Ardino'da 14.Uluslararası 15 Yaş Altı Küçükler Masa Tenisi Turnuvası başladıCuma, 23 Ağustos 2019

Ardino'da 14.Uluslararası 15 Yaş Altı Küçükler Masa Tenisi Turnuvası başladıBugün Ardino (Eğridere) kasabasında iki yılda bir sporcu ve antrenör olarak masa tenisi dalında ün yapmış Durgut Ademov - Cofi'nin anısına düzenlenen 14. Uluslararası 15 Yaş Altı Küçükler Masa Tenisi Turnuvası'nın resmi açılışı yapıldı. Turnuva, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat'ın himayesinde gerçekleştiriliyor.

Program, Ardino Rodopska İskra Halk Toplum Merkezi'nin çatısı altındaki İskritsa Çocuk Dans Grubu'nun gösterisi ile başladı.

Resmi Murat, turnuvaya katılan genç sporculara ve antrenörlerine hitaben selamlama konuşmasında şunları kaydetti:"Bu yıl ön dördüncü kez düzenlenen Durgut Ademov Uluslararası 15 Yaş Altı Küçükler Masa Tenisi Turnuvası, belediyenin yıllık spor etkinlikleri takviminde özel bir yeri var. Bu önemli spor etkinliği başından beri Bulgaristan Masa Tenis Federasyonu'nun (BFTM) kayıtsız ve şartsız desteği ile gerçekleştirilmektedir. Onun için minnettarlığımızı bugün sizlerin huzurunda bir kez daha ifade etmek isterim". Belediye Başkanı, bunun spor sevgisini körükleyen, sportmenliğin nabzını ölçen, hem ülkeden hem de komşu Balkan ülkelerinden gelen yetenekli genç tenisçi nesilerine güç, ruh ve ivme kazandıran bir olay olduğunu kaydetti ve tüm yarışmacılara başarı diledi.

Turnuva'da ülkenin elit kulüpleri arasında yer alan Momçilgrad (Mestanlı) "Rodopi", Varna "Komfort", Roman "İskır", Ardino "Yunak" masa tenisi kulüplerinin yanı sıra Türkiye'nin Lüleburgaz şehrinde kurulan Zirve Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü'nden ve Yunanistan'ın Kavala şehrindeki kulüpten katılan 60'ın üzerinde sporcu mücadele edecek.

Turnuvanın açılış töreninde Bulgaristan Masa Tenis Federasyonu (BFTM) Başkanı Stefan Kitov, BFTM Genel Sekreteri Stefan Tsonev, Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Mehmet Ali Erdem, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı İzzet Şaban, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Ardino Onursal Vatandaşı ve Ardino'da masa tenisi okulunun kurucusu, antrenörbir sürü spor yeteneklerini keşfeden Reşat Aydın hazır bulundular.

Ayrıca Cevat Gürsel (Hasanov), Arslan Koç, Sevdiye Musova, Naci Koç, Mustafa Yalçın ve Osman Ömer gibi masa tenisi ustası ve prestijli yarışmalardan birçok madalya sahibi Cofi'nin çok sayıda dostu ve ve takım arkadaşı da törendeydi.
Konuklar arasında Momçilgrad (Mestanlı) Onursal Vatandaşı ve ünlü antrenör Hasan Hocaoğlu, Bursa Eğriderliler Kültür ve Dayanışma Derneği'ni temsilern Erol Çetin, Durgut Ademov'un eşi ve oğlu da yer aldılar.

Turnuvanın başhekimliğini Momçilgrad'dan master sporcu Dimitır Karaivanov yapıyor. Turnuva pazar gününe kadar devam edecek.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER