Ardino'da 2013 lise mezunları diplomalarını aldılarSalı, 25 Haziran 2013

Ardino'da 2013 lise mezunları diplomalarını aldılarArdino Hristo Smirnenski Meslek Lisesi 2013 mezunları lise ve meslek eğitimi diplomalarını aldılar. Diplomaları öğrencilere kendilerini gerçekleştirmeleri dilekleriyle okul müdürü Mehmet Gülestanov sundu. Bu öğretim-eğitim yılında lise eğitimini operasyonel muhasebe ihtisası kazanan 23 öğrenci bitirdi.

Mezunların arasında ülkede lise bitiren en yaşlı öğrenci olan 42 yaşındaki Cebel'den Mitko Yordanov da bulunuyordu. O, mayıs ayında gerçekleştirilen lise bitirme sınavlarını başarıyla verdi. En yüksek başarı gösteren öğrencilere takdir belgesi ile maddi ödüller sunuldu. 2013 mezunlarından Özlem, Severina, Zülfiye, Mesut ve başka öğrencilerin mükemmel başarı gösterdikleri açıklandı.

Mezuniyet töreninde Mehmet Gülestanov, mezunlara hitaben, "Genç arkadaşlar, hayat önünüzde ve siz artık bugünden itibaren hayatınızın her anında olgunluğu işaret eden bu diplomaların sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Çevrenizdekiler, sözleriniz, düşünce, davranış ve tutumunuzdan bu diplomalarda sayı notuyla gösterilen bilgi ve becerileri savunmaya hazır olduğunuzu anlamalılar" diye konuştu.DİĞER HABERLER