Ardino'da emekliler, 1 Ekim Uluslararası Yaşlılar Günü'nü kutladıCuma, 30 Eylül 2016

Ardino'da emekliler, 1 Ekim Uluslararası Yaşlılar Günü'nü kutladıArdino (Eğridere) Emekliler Kulübü üyeleri bugün 1 Ekim Uluslararası Yaşlılar Günü'nü kutladı. Kutlama etkinliğinde Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı ve Ardino Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Şaban, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Belediye Genel Sekreteri Müh. Kemal Aliev hazır bulundular.

Kutlama programının açılışını yapan Emekliler Kulübü'nün yeni genç başkanı Güner Mümün, şunları söyledi: "Nice nice yıllar bu günü kutlamanızı dilerim. Sizler ve ailelerinize sağlık ve baş hoşluğu dilerim. Ben sizin yaşınızda değilim, ama benim neslimden her bir kişinin size karşı saygısını göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Siz şimdi altın çağınızdasınız ve altın kalpli insanlarsınız".

HÖH Kırcaali İl Başkanı ve Ardino Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Şaban, kutlamaya katılan herkese tebriklerini sunarak, sağlık ve kısmet dileklerinde bulundu. Müh. İzzet Şaban, "Uluslararası Yaşlılar Günü münasebetiyle size selamlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Her bir yaşın insana hayatında kendine has ayrı bir güzelliği var. Sizler geçen yıllarda hayat deneyiminizle şirin ilçemizin geleceği ile ilgili kararlar alınmasında bizim iyi birer danışmanımızdınız. İnşallah, daha sık bir araya gelelim. İyi fikirler, sohbetler sırasında doğuyor" dedi.

Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, şahsı ve Belediye Başkanı Resmi Murat adına Ardino Emekliler Kulübü üyelerine yönelik bir tebrik mektubu okudu. İki yönetici bu mektupta insanın çalışma hayatına başladığında onun ne zaman sona ereceğini hesap etmediğini belirtiyor. Mesajda şu ifadeler yer alıyor: "Sizler sadece görevlerinizi yerine getirmediniz, sizler en güzel yıllarınızı ilçenin sakinlerine hizmetlerde bulunmak için harcadınız. Bizim için sizler her gün halk uğruna çalışan sessiz kahramanlardınız".

Emekliler Kulübü'nün önceki başkanı Nazif Sadettin, ülkede emeklilik sisteminin çok adaletsiz olduğunu dile getirdi. Sadettin, "Ardino kasabasında da genel ulusal bir sorun gözlemleniyor. Bizim çoğumuz çok düşük emekli ücreti alıyoruz, bu ücret birkaç misli yoksulluk sınırının altındadır. Harcamalarımız çok büyük. Bu sorunun büyük bir sorumlulukla gerek yerel yönetim, gerekse merkezi yönetimin huzurunda ortaya konulmasını umuyoruz" dedi.

Emekliler Kulübü yönetimi ve üyeleri adına Fanka Karabova, Belediye Başkanı Resmi Murat'a kendilerine her zaman saygıyla davrandığı ve elinden gelen yardımı esirgemediği için kalbi teşekkürlerini dile getirdi.
Ardino'da emeklilerin kutlama etkinliği Ardino Belediyesi tarafından sağlanan yerel bir restoranda öğle yemeği ile sona erdi.

1 Ekim, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararıyla Uluslararası Yaşlılar Günü ilan edilmiştir. Bu günün kutlanmasıyla yaşlıların sorunlarına dikkat çekilmesi ve onların topluma katkıda bulunmalarına saygı gösterilmesi amaçlanıyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER