Ardino’da geleneksel Balık Avı Festivali düzenleniyorSalı, 07 Haziran 2022

Ardino’da geleneksel Balık Avı Festivali düzenleniyor

18 Haziran 2022 Cumartesi günü Arda Nehri üzerinde bulunan Şeytan Köprüsü yanında çeşitli müzik ve folklor programı içeren geleneksel Balık Avı Festivali düzenlenecek.

Saat 09.00'da başlayacak olan balık tutma yarışması saat 12.00'ye kadar sürecek. Yarışmacılar, 14 yaş altı çocuklar, erkekler ve kadınlar olarak üç yaş grubuna ayrılacak. Bölgeden ve yurdun çeşitli yerlerinden katılacak olan yarışmacılar arasından dereceye girecek olanlara Ardino Belediyesi tarafından özel ödüller verilecek. En büyük ve en küçük balık tutanların yanı sıra yarışmanın talihsizi için de özel ödüller var. Yarışmaya katılmak isteyenler, 03678/24-49 numaralı telefondan Ardino (Еğridere) Belediyesi Eğitim, Spor ve Kültür Dairesi Başkanlığını arayarak başvuruda bulunabilirler. Katılımcılar için zorunlu bir koşul olarak av bileti sahibi olmaları gerekir.

Son kayıt tarihi 17 Haziran 2022 Cuma günüdür.

Festival kapsamında Ardino Rodopska İskra Halk Kültür Evi çatısı altındaki amatör sanatçı gruplarının sahne alacağı bir folklor programının yanı sıra Ardino-Şeytan Köprüsü yolu güzergahında doğa yürüyüşü düzenlenecek.

Festival, Ardino Belediyesi tarafından yerli spor kulüpleri, Belite Brezi Turizm Derneği, Belediye Müzesi, Küçüklerin Antisosyal Davranışlarına Karşı Mücadele Komisyonu, Belediye Çocuk Kompleksi’nin (ODK) bünyesinde faaliyet gösteren Kişisel Gelişim Destek Merkezi, Rodopska İskra 1921 Halk Kültür Evi ve Ardino Belite Brezi Avcılık ve Balıkçılık Derneği ile ortaklaşa düzenlenmektedir.

Bulgaristan'ın en belirgin ve unutulmaz köprülerinden biri olan Şeytan Köprüsü, birçok turist rehberliği kitaplarında ve albümde yer almaktadır.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER