Ardino’da ilkbahar resim yarışması ile karşılandıCuma, 31 Mart 2017

Ardino’da ilkbahar resim yarışması ile karşılandıArdino (Eğridere) Küçüklerin Antisosyal Davranışlarına Karşı Mücadele Komisyonu tarafından düzenlenen "İlkbaharın Başlangıcı" konulu resim yarışmasına 40'ın üzerinde çocuk katıldı. Yarışmanın amacı, çocukların eserlerinde tüm güzelliğiyle gelen ilkbaharı, doğanın yeniden canlanmasını ve bütün canlı organizmaların enerji ile dolmasını resmetmeleridir.

Ardino Küçüklerin Antisosyal Davranışlarına Karşı Mücadele Komisyonu Sekreteri Mehriban Ardalieva, yarışmaya katılan çocuklara dönerek, "Renkli resimlerinizin yer aldığı serginiz, ilkbahar güneşi gibi kalplerimizi ısıttı" dedi.

Ardino Kişisel Gelişim Destek Merkezi'nde resim öğretmenliği yapan Müzeyyen Yusufova'nın başkanlığında bir jüri, dereceye giren yarışmacıları belirledi. Üç yaş grubuna ayrılan çocuklardan 6-9 yaş arasındaki birinci grupta Burçin Kasap birinci, Esin Ömerova ikinci ve Elif Mehmedova üçüncü oldu. 10-12 yaş arasındaki ikinci grupta Viliyana Simova birinci, Sinem Çauş ikinci, Görkem Ferad ise üçüncü oldu. 13-18 yaş arasındaki üçüncü grupta Elitsa Karamiteva birinci, Saniye Ali ikinci ve Stela Minçeva üçüncü oldu.

Emiliyana Gazenova, Zlatina Stefanova, Ebru Delihüseyin, Pelin Karabekirova, Yana Mirçeva, Suzan Çolakova, Funda İbryamova, İvayla Filipova, Şenay Şakir, Alpay Durmuş, Bekir Veliev ve Sevgi Karahasan'a teşvik edici ödül verildi.

Diğer çocuklara ise katılımlarından dolayı Ardino Belediyesi tarafından sağlanan hediyeler verildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER