Ardino'da öğrenciler için Spor Şenliği yapıldıPerşembe, 25 Mayıs 2023

Ardino'da öğrenciler için Spor Şenliği yapıldı

Ardino (Eğridere) kasabasında “Tatile Merhaba! Güvenli Oyun Oynayalım!” başlığı altında bir öğrenci spor etkinliği gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan yenilikçi Vasil Levski Lisesi bünyesindeki ilköğretim ve lise öğrencileri çeşitli spor oyunlarında yarıştılar. Futbol, ​​voleybol, basketbol, ​​satranç, badminton ve diğer spor dallarında turnuvalar düzenlendi.

Beden eğitimi ve spor öğretmenleri Beyhan Emin ve Bahtiyar Hocov, “Etkinliğin amacı çocukların sporla ilgilenmelerini sağlamaktı. Ayrıca onların güvenli oyun oynamalarını ve riskli durumlarda doğru tepki vermelerini amaçladı. Spor sadece kazanmayı değil, onurlu bir şekilde kaybetmeyi, saldırgan davranışları bastırmayı ve daha hoşgörülü olmayı da eğitir ve öğretir” dediler.

Spor etkinliği, yenilikçi Vasil Levski Lisesi tarafından “Tatile Merhaba! Güvenli Oyun Oynayalım!” başlığı altında yürütülen Ulusal Polisin Okullarda Çalışmaları Programı kapsamında Ardino İlçe Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı (MVR) Emniyet Genel Müdürlüğü ile Ardino Belediyesi Küçüklerin Anti-Sosyal Davranışlarıyla Mücadele Komisyonu’nun desteğiyle organize edildi. Turnuvalarda dereceye giren öğrencilere Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban tarafından ödüller sağlandı.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER