Ardino'da resim sergisi açıldıPerşembe, 28 Nisan 2016

Ardino'da resim sergisi açıldıArdino (Eğridere) Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel Mayıs Kültür Günleri münasebetiyle müze binasında tuval ve grafik resim tablolarının yer aldığı bir serginin açılışı yapıldı. "Hayaller" konulu sergi, yerli yazar ve koleksiyoncu Hristo Krasin'e ait bir sergidir. Sergide başlıca rahmetli Cemal Emurlov-Cimi, Vladimir Çukiç, Vasil Vasilev, Emil Pençev, İvan Bıçvarov, Angel Bankov gibi bölgeden ressamlar ve Varmalı ressam İvan Obretenov'un eserleri yer alıyor.

Hristo Krasin, "Resim severlerin beğenisine sunulmasından başka serginin eğitici özelliği de var. Çünkü birçok sanat severlerin yanı sıra yeni yetişen çocuk ve gençlerin de bölgeden yaratıcıların eserlerini görme imkanı olacak, günümüzdekilerin olduğu gibi yakın geçmişteki ressamların isimlerini de öğrenecekler" diye kaydetti.

Sergi oldukça ilgi uyandırdı. Çok sayıda kültür faaliyetçileri ve toplumun önde gelen isimlerinin yanı sıra ilçenin sakinleri ve misafirleri tarafından da ziyaret edildi. Sergi hafta içi günlerinde ziyarete açık.


DİĞER HABERLER