Ardino'da spor sahalarının yenilenmesine başlandıSalı, 28 Temmuz 2020

Ardino'da spor sahalarının yenilenmesine başlandı Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Nilüfer Parkı'nda yer alan spor sahalarının yeniden inşası için şantiyenin açılışını yaptılar. Spor sahaları, "Ardino İlçesinde Spor Altyapısının Yeniden İnşası, Donatımı ve Tefrişi" isimli proje kapsamında yenilenecek. Ana faaliyetler arasında parkta yer alan spor sahalarının yenilenmesi, yani birleşik mini hentbol ve voleybol sahasının ve bir basketbol sahasının yenilenmesi bulunuyor.

Proje, Avrupa Kırsal Kalkınma Fonu aracılığıyla Avrupa Birliği (AB) tarafından eş finansman sağlanan 2014 - 2020 Kırsal Kalkınma Programı 7 Nolu Kırsal Kesimlerde Temel Hizmetler ve Köylerin Yenilenmesi Tedbiri 7.2 Her Türlü Küçük Ölçekli Altyapının Oluşturulması, İyileştirilmesi Veya Genişletilmesine Yönelik Yatırımlar Alt Tedbiri kapsamında finanse edilmekte.

İnşaat ve montaj işleri yerel Solak Şirketi, inşaat yapı denetimi ise Kırcaali Ecoengineering Şirketi tarafından gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Müh. Şaban, orta vadeli programın Ardino kasabasını yaşamak için cazip bir yer haline getirmeyi amaçladığına dikkat çekti.

Şantiye açılışında Belediye Başkan yardımcıları Necmi Mümünhocov ve Nasko Kiçukov, geçici süreliğine Ardino Belediyesi Genel Sekreterliği görevini yürüten Müh. Mehmet Alliev, Belediye Meclis Üyesi Alper Sami, müteahhit firma ve denetleyici firmanın temsilcileri de hazır bulundular.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER


23 Şubat 2024