Ardino'da talihsiz olaylara karşı önlem alınıyorÇarşamba, 28 Mayıs 2014

Ardino'da talihsiz olaylara karşı önlem alınıyor Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, ilçe sınırları dahilinde çocukların talihsiz olaylar yaşamasına izin verilmemesi ve ilçedeki küçük baraj, göl, Kırcaali Barajı ve Arda nehri kıyıları olmak üzere korunmayan su havzalarında çocuk ve yetişkinlerin boğulmasının önlenmesine yönelik tedbirler alınması üzere bir karar imzaladı.

Kararla köy muhtarları ve vekillerinin yerleşim yerlerinde bulunan su havzaları yanına "Yıkanma Yasak!" yazılacağı bir uyarı tabelası koymak zorundalar. Spor ve çocuk oyun alanlarının kullanıcıları da bu tesislerin güvenli durumda olmalarının izlemek zorunda olacaklar.

Belediye Başkanının kararı, Kırcaali Valisi Biser Nikolov ve Devlet Çocuk Koruma Kurumu tarafından gönderilen belirtilen su havzalarının kontrolünün güçlendirilmesi gerekliliğine dair mektuplarla ilgili çıkartılmıştır.

Bulgar Kızılhaç Örgütünün verilerine göre her yıl ülkede yaklaşık 160 kişi suda boğularak hayatını yitiriyor. Onların yaklaşık yüzde 30'u 17 yaş altındadır.


DİĞER HABERLER