Ardino’dan bir öğetmen, genç uzman pedagogların Ulusal Forumu’nda ödül aldıPazartesi, 20 Kasım 2023

Ardino’dan bir öğetmen, genç uzman pedagogların Ulusal Forumu’nda ödül aldı

Ardino'daki (Eğridere) Vasil Levski Lisesi’nde Bulgar Dili ve Edebiyatı öğretmeni Narin Çobanova, "21. Yüzyılda Eğitimin ve Genç Eğitimcilerin Önündeki Zorluklar" konulu VIII. Ulusal Forum'a katılımı ve okulu onurlu bir şekilde temsil etmesinden dolayı Eğitim ve Bilim Bakanı Prof. Dr. Galin Tsokov tarafından bir takdir belgesi aldı. Ödül, kendisine Kırcaali İl Eğitim Müdürü Angelina Kostova tarafından takdim edildi.

Forumda Bulgaristan'ın 27 ilinden 35 yaş altı toplam 60 genç eğitimci, iyi yenilikçi uygulamaları paylaştı ve uzman pedagogların motivasyonu ve kalifikasyonu için fırsatları tartıştı.

Narin Çobanova, foruma "1:1 - Şimdiki Eğitimin Geleceği" başlıklı bir raporla katıldı. Raporun konusu, 2021-2022 eğitim öğretim yılından bu yana okulda başarıyla uygulanan ve öğrencilerin 21. yüzyılın zorluklarıyla başarılı bir şekilde başa çıkmaya hazırlayacak çok çeşitli temel becerileri geliştirdikleri eğitim modeliyle ilgilidir. Bu beceriler öğrencilerin başarısı için akademik eğitimleri kadar önemlidir. Onun raporu, etkinliğin organizatörleri ve orada bulunan genç eğitimciler arasında büyük ilgi uyandırdı ve ulusal forumda sunulan raporlar arasından en iyiler arasında yer alarak ödüllendirildi.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER