Ardinolu çocuklar, Şeytan Köprüsü'ne çevre yürüyüşüne katıldıPazartesi, 27 Temmuz 2020

Ardinolu çocuklar, Şeytan Köprüsü'ne çevre yürüyüşüne katıldıArdino (Eğridere) kasabasından çocuklar, Şeytan Köprüsü'ne "Doğayı Koruyalım" başlığı altında düzenlenen çevre yürüyüşüne katıldı. Spor etkinliği, Ardino Belediyesi Çocuk Suçluluğu ile Mücadele Komisyonu ile Ardino İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği tarafından ortaklaşa düzenlendi. Çocukların oynadığı eğlenceli oyunlar geziye renk kattı.

Ardino Küçüklerin Antisosyal Davranışlarına Karşı Mücadele Komisyonu Sekreteri Mehriban Aliyeva, "Etkinliğin amacı, ergenlerde anti-sosyal davranışların önlenmesi, yaz tatilinde öğrencilerin spor ve çevre koruma ile ilgili faaliyetlere dahil edilmesiyle boş zamanlarında yaptıkları aktivitelerin çeşitlendirilmesi" diye kaydetti. Adalieva, çevre yürüyüşünün çocukları çevrenin korunması, kaynakların muhafaza edilmesi ve dengeli tüketilmesi yönünde düşünmek için somut adımlar atmaya motive etmek için önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Çevre yürüyüşü, doğa ile iç içe gerçekleştirilen piknikle sona erdi. Tüm çocuklar için Ardino Belediyesi tarafından sağlanan yiyecek ve alkolsüz içecekler vardı.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER