Ardinolu diş hekimi Erhan Saliev, „Sensodyne" diş macununun reklam yüzü olduPerşembe, 19 Nisan 2012

Ardinolu diş hekimi Erhan Saliev, „Sensodyne31 yaşındaki Ardinolu diş hekimi Erhan Saliev "Sensodyne" diş macununun yeni reklam yüzü oldu. Onun yer aldığı reklam, ulusal yayın yapan televizyonlarda milyonlarca seyirciyle buluşmaktadır. Erhan Saliev'in yüzü ülke genelinde bulunan büyük reklam panolarında da görülebilir.

Dr. Saliev bir süredir Sofya'daki "EO Dent" kliniklerinde hizmet vermektedir ve hemşerileri onu televizyon kanallarında görünce çok şaşmışlardır. Görünen o ki, mesleki niteliklerinin yanısıra Dr. Saliev, diş macunu üreticilerinin dikkatini görüntüsü ve kamera karşısındaki davranışıyla çekmeyi başarmıştır.

Dr. Saliev, „Sensodyne" diş macununun reklam yüzü elemelerine katılan dört meslektaşları arasında seçilmiştir. İlk elemeden sonra finale iki diş hekimi kalmış. Onların fotoğrafları çekilmiş ve arasından seçim yapılması üzere bir İngiliz şirketine gönderilmiştir.

Dr. Erhan Saliev Ardino'da 1981 yılında doğmuş. Yüksek öğretimini ala başarıyla 2008 yılında Sofya Tıp Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde ikmal etmiş. O, Kırcaali "Yordan Yovkov" Lisesi mezunudur. Dr. Saliev, yerel "Yunak" Futbol Kulübü takımında uzun zaman oynamıştır. Bu yıl "A" grubuna kadar yükselen Nedelino kasabasının masa tenisi takımında da oynamış.

Dr. Erhan Saliev, verdikleri destek için ailesine teşekkür etti ve bir Ardinolu olmaktan büyük gurur duyduğunu ifade etti.

"Yunak" Futbol Kulübünün eski Teknik Direktörü Zeki Aptikadir, Erhan'ın ulusal TV'lerde yayınlanan reklamlarda yer almasının hoş bir sürpriz olduğunu paylaştı. Sayın Aptikadir, "Onu çocukluğundan beri tanıyorum. Her zaman spor alanında ve yaşamında inantçı ve kararlıydı ve iyi bir diş hekimi ve sporcu olma hayalini gerçekleştirmeyi başardı. O, her insan için ideal bir örnek" dedi.DİĞER HABERLER