Ardinolu genç gönüllüler, ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 725 kg gıda ürünü dağıttıPazartesi, 19 Temmuz 2021

Ardinolu genç gönüllüler, ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 725 kg gıda ürünü dağıttı

Ardino (Eğridere) Vasil Levski Lisesinde Kızılhaç (BÇK) Gençlik Kolları'na bağlı Canı Gönülden Kulübünde yer alan gençlerin, Elitsa Karamiteva’nın koordinatörlüğünde gerçekleştirdiği bağış toplama kampanyasının ikinci aşaması sona erdi. Kampanya, BÇK Ardino İlçe Teşkilatı Başkanı Bahar Recebov’un desteğiyle gerçekleşti.

Bu yıl ikinci kez, yetişkinler ve genç gönüllüler, Ardino ilçesi sakinleri ve bağışçılar arasındaki ortaklık, Avrupa Destek Fonu tarafından eş finansman sağlanan 2021 - 2027 Dönemi Gıda ve Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programı kapsamında destek almayan yaşlılar, tek başına yaşayanlar, engelliler ve risk altındaki aileler olmak üzere toplam 100 yararlanıcıyı destekleme fırsatı sağladı. Gıda desteği alanların listesi, Ardino Sosyal Yardımlar Müdürlüğü tarafından hazırlandı.

Gençlerin, "İnsanlardan İnsanlar İçin - 2021" başlığı altında gerçekleştirdiği bağış kampanyasının iki aşamasında 1647,40 leva değerinde toplam 722,200 kg gıda ürünleri toplandı. Ürünlerin toplanması, paketlenmesi ve paketlerin evlere ulaştırılması ile ilgili gönüllülerin ücretsiz çalışması 100 saati aştı.


DİĞER HABERLER


23 Şubat 2024