Ardinolu masa tenisçisi Tsvetelina Georgieva Bulgaristan ikincisi olduÇarşamba, 29 Mart 2023

Ardinolu masa tenisçisi Tsvetelina Georgieva Bulgaristan ikincisi oldu

Ardino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü’nün yetenekli sporcusu Tsvetelina Georgieva, Panagürişte kasabasında düzenlenen Ferdi Bulgaristan Masa Tenisi Şampiyonası’nda kadınlar kategorisinde ferdi müsabakada Bulgaristan ikincisi oldu. Tsvetelina, final maçında Varna Komfort Masa Tenisi Spor Kulübü sporcusu Maria Yovkova'ya 0:4 yenildi. Şampiyonada Tsvetelina Georgieva, Sidelya Mutlu ile birlikte katıldığı ikili mücadelede bronz madalya da kazandı. Onlar, üçüncülük maçında Panagürişte Asarel Medet Masa Tenisi Spor Kulübü sporcuları Nelia Tuşlekova-Nakova ve Krıstina İvanova ikilisini yendiler.

Hafta sonu Panagürişte’deki komforlu Asarel Medet Salonu’nda yapılan turnuva, ülkenin en iyi 120 masa tenisi oyuncusunu bir araya getirdi. Orada Erkek ve Kadınlar Ferdi Bulgaristan Masa Tenisi Şampiyonası düzenlendi. Turnuvaya Tsvetelina Georgieva, Sidelya Mutlu ve Funda İbramova'dan oluşan Ardino Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü takımı da katıldı.

Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin, “Yine iyi performans gösterdik. Tsvetelina, final maçında neler yapabileceğini gösteremedi. Gelecek hafta onunla Bosna-Hersek'te düzenlenen 21 Yaş Altı Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası’na gidiyoruz. Tsvetelina'nın orada iyi bir performans göstermesini bekliyorum” diye kaydetti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER