Ardinolular iyi kalpli insanlarSalı, 05 Ekim 2021

Ardinolular iyi kalpli insanlar

Hayattaki zorluklara rağmen özellikle pandemi sırasında iyiliğin hala var olduğunu kanıtlayan insanların sayısı gittikçe artıyor! Bir araya gelerek acilen ihtiyaç duyan Munevver Hancieva’nın evine yeni PVC pencerelerin kurulmasına yardımcı olan Ardino'dan iyi kalpli insanlar da bunu gösterdiler.

Hayırseverlik girişim fikri, Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve bir grup iş insanı -Ahmet Solak, Sunay Arkın, Adnan Hüseyinov, Sali Sadulov, Sezgin Onbaşı ve Günal Çauşev'in yardımıyla gerçekleşen Güneyt Körov'a (Teddy) aittir. 

Güneyt Körov, “İhtiyacı olan bir insanın daha iyi koşullarda yaşamasına yardım edebildiğimiz için çok mutluyum. Böylece tekerlekli sandalyedeki Muniş'in evinin pencerelerine cam takmak yerine artık naylon ve kartonla kapatılmayacak" dedi. Rodopi Sokağı’nın önünden geçerken camsız bir ev olduğunu fark ettiğini söyleyen hayırsever, "Vicdanım sızladı, üzüldüm ve bu evde yaşayan kişiyi aramaya karar verdim. Müniş’in yaşadığı ev olduğu ortaya çıktı. Daha sonra bu fikir doğdu…”diye anlattı.  

Munevver Hancieva, bağışçılara asil davranışlarından dolayı sonsuz şükranlarını dile getirdi ve onlara sağlık diledi.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER