„ARKADAŞLAR" SANAT GRUBU HUZUREVİ SAKİNLERİNİ SEVİNDİRDİSalı, 21 Aralık 2010

„ARKADAŞLARNoel ve Yılbaşı öncesi bu yıl da Arkadaşlar Sanat Grubu Huzurevi'ndeki yaşlı insanlara mutlu anlar yaşattı. Hayırsever gençler yaşlılara müzik, şiir ve dans temsili sundular, meyve ve çikolata ile sevindirdiler. Etkinliğe Kadriye Latifova Sahneli Dimitır Dimov Drama ve Kukla Tiyatrosu'nun sanatçıları - Kamil Topçu, Mustafa İsmail - TEO ve gruba yeni katılan bale oyuncusu Sevil Haşim, şaire Bojidara Angelova ve ilk defa sahneye çıkan Eyüp Halil iştirak ettiler.
Açılışta Huzurevi adına misafirleri selamlayan İrina Stamatova „ Yeni 2011 yılının genç "Arkadaşlar"ın olduğu gibi, iyiliksever, neşeli ve sıhhatli geçmesini diliyorum", dedi. "Tekrar size gülücük dağıtmak ve sizden gülücük almak için buradayız" diyerek Bojidara Angelova şiir okudu ve gitarıyla Noel şarkıları söyledi. Onu elinde gitarıyla Yaz Şarkısı'nı seslendirmekle TEO izledi. Genç şaire Sevil hayallerin peşinde koşmaya davet eden şiirleriyle yaşlıları selamladı. Bojidara'nın "Sendeki İnsan" şiirinin okunmasına ise Eyüp'ten başlayarak tüm grup katıldı. Arkadaşlar vazgeçilmez „Yovano, Yovanke" halk şarkısından sonra ünlü "Ludo, mlado" yu da hep birlikte okudular. Bu arada kendilerine bale gösterisiyle Sevil eşlik etti.
Aynı güne denk gelen başka misafirler de Huzurevi sakinlerinin Noel ve Yılbaşı kutlamasına katıldılar. Veselçane "Petır Mirçev" Okumaevi'ne bağlı Edebiyat Derneği'nin küçük amatör sanatçıları yönetmenleri Nedyalka Kasabova ile "Yılbaşı Hediyeleri" adlı oyunu takdim ettiler. Kırcaali Kültür Evi'nin operet grubu başoyuncularından İvanka Hristeva kendi eserleri Meryem'e Dua aryasını ve "Kırmızı Karanfiller", bir de "Neden Susuyorsun" adlı tango şarkılarını söyledi. Bu sırada Arkadaşlar yaşlı insanları tango oynamaya kaldırmayı becerdiler ve bayram havası danslarla devam etti. Misafirler Huzurevi'nden ayrılmadan önce getirdikleri yiyecekleri her yaşlıya ikram ettiler.
Arkadaşlar Grubu'nun yönetmeni Kamil Topçu „Huzurevindeki arkadaşlarımızın kalplerini şarkı, şiir ve dansla ısıtmaya çalıştık, çünkü onlar bunu hak ediyorlar. Bunun için ben de mutluyum. Bu etkinlikte yer alan Arkadaşlar'a ve de maddi yardımlarıyla Gülay Ahmet ve Rayko Staykov'a teşekkür etmek istiyorum. Bir de gazeteci Resmiye Mümün'e etkinliklerimize gösterdiği ilgi için ayrıca teşekkür borçluyum", şeklinde duygularını ifade etti. Kamil Topçu grubun geleceği hakkında „Bizler daha az sayıda kişiyle de olsa, hayırseverlik davamıza devam edeceğiz, çünkü kendi vasıtalarımızla bir şeyler gerçekleştiriyoruz. Yeter ki "Hepimiz farklı, hepimiz aynı" başlığı altında birleşelim ve amaçladığımız „Sevgi almak için sevgi verelim!" mesajını insanlara ulaştıralım", diye altını çizdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER