Asenovgradlı iş adamları Derince Belediyesini ziyaret ettilerCumartesi, 29 Ocak 2011

Asenovgradlı iş adamları Derince Belediyesini ziyaret ettilerDerince Belediyesi ile Asenovgrad Belediyesi arasında 2010 yılında imzalanan kardeş şehir protokolünün ardından, Bulgar işadamları; İvan Çohaciev (mobilya), Spas Dinkov (çelik), Angel Çevliev (tekstil), Valentin Kiçukov (tarım), Atanas Dimitrov (inşaat), Dr. Aleksander Otonov (tıp), Cambuat Rus (gıda) ve Türk işadamı Selim Emin'den oluşan heyet, dostluk ilişkilerini ticaret ile pekiştirmek için Derince'ye geldi.

Ağaca su verdiler

Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, kardeş şehir Asenovgrad'dan gelen Bulgar işadamlarını ilk olarak Harikalar Sahili'nde bulunan Kandil Kafe'de kahvaltıda ağırladı. Bulgar iş adamları ile tanışan Başkan Alemdar, Asenovgrad Belediye meclis üyesi İvan Lazorov Çohaciev ile birlikte 2010 yılında dostluk nişanesi olarak dikilen ağaca su verdiler. Başkan Alemdar daha sonra misafirlerine Harikalar Sahilini gezdirdi.

Mektup da verdiler

Kardeş şehir Asenovgrad Belediye Başkanı Dr. Hristo Grudev'in selamını ileten Meclis üyesi Ivan Chohadzhiev, Başkan Grudev'in Bulgar iş adamları ile Türk iş adamları arasında yapılan toplantıya ev sahipliğinden dolayı Başkan Alemdar'a teşekkürlerini içeren mektubunu okudu ve Başkan Grudev'in plaketini takdim etti.

Komşu komşunun

Başkan Alemdar konuşmasında, "Ben de aynı dileklerle teşekkür ediyorum. 2011 yılı ve daha sonrası için her iki kardeş belediyenin daha başarılı olmasını diliyorum. Ticaret işin aslı değil, asıl olan insanların birbirleriyle ilişki kurmasıdır. Biz de bir atasözü vardır; Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Biz birbirimize güç katacak durumdayız. Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum, yapacağınız ticari ilişkilerde başarılar diliyorum" diye konuştu.


DİĞER HABERLER