Aşırı yağmurlardan Kirkovo Belediyesinde 3 okul ciddi zarar gördüÇarşamba, 31 Ekim 2012

Aşırı yağmurlardan Kirkovo Belediyesinde 3 okul ciddi zarar gördüYağan şiddetli yağmurlardan dolayı Kirkovo (Kızılağaç) Belediyesinde üç okulun ciddi hasar gördüğü bildirildi.

Otets Paisiy Lisesi Müdürü Rumen Mladenov, "Okulun yemekhanesini su bastı, zemin katta bulunan odalara su girdi, pencere camları kırıldı, su sızıntıları oldu, temel kirişlerin kırılma tehlikesi mevcut" dedi.

Benkovski (Killi) köyündeki Nikola Yonkov Vaptsarov Lisesine ait olarak bünyesinde 8. sınıf odası bulunan eski binanın çatısı çöktüğü haber verildi.

Çakalarovo'da İvan Vazov İlköğretim Okulunda ise yemekhanede bulunan çocukların bir kısmı çatıdan su akmaya başlayınca dışarıya çıkarılmışlardır.

Bu eğitim kurumların müdürleri bir komisyonun oluşan hasarları tespit etmesini ısrar ediyorlar ve durumu Kirkovo Belediyesi ve Kırcaali Bölge Eğitim Müfettişliğine resimler ekli olan raporla arz edecekler. Müdürler okul bütçesinden onarım işleri için para ayıramayacaklarının endişesini duyuyorlar. Mevcut hasarların gelecek kış bakımından en kısa zamanda ortadan kaldırılması gerektiğini düşünüyorlar.DİĞER HABERLER