Aydın Osman: 2021'de güçlü bir sosyal ve yatırım odaklı politika yürüteceğizPerşembe, 25 Şubat 2021

Aydın Osman: 2021'de güçlü bir sosyal ve yatırım odaklı politika yürüteceğizÇernooçene (Yenipazar) Belediye Meclisinin olağan toplantısında 2021 Yılı Belediye Bütçesi kabul edildi. Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, yaptığı konuşmada, "Uzun yıllar devam eden uygulamamıza ve rutin çalışmamıza dayanarak dengeli, uygulanabilir, yerel ve ulusal düzeyde ekonomik süreçlerle uyumlu bir bütçe öneriyoruz" diye kaydetti.

Çernooçene Belediyesi 2020 Yılı Bütçesi Mali Plan Çerçevesi, devlet tarafından delege edilen faaliyetler için sağlanan kaynakların toplam miktarı, yeni yıl itibariyle banka hesaplarında mevcut para ve vergiler, harçlar ve diğer vergi dışı gelirlerden sağlanması öngörülen kaynaklara dayalı oluşturuldu.

Aydın Osman, "Bu yıl Çernooçene Belediyesinin çabaları, güçlü bir sosyal ve yatırım odaklı politika yürütmeye odaklanacak" dedi.

Belediye Başkanı, bunun yerel vergi ve harçların tahsilatını iyileştirerek, belediyenin mali istikrarını koruyarak, maliyetleri optimize ederek, kamu kaynaklarının verimliliğini sağlayarak vb. faaliyetlerle başarılacağını öngördüklerini vurguladı.

Başkan Osman, "Tabii ki, kriterlere göre ayrım yapmadan uzun yıllar yaptığımız gibi köylerin sorunlarına anlayış göstereceğiz" diye vurguladı.

Belediye Başkanı, 2021 yılında yapılacak inşaat ve onarım çalışmalarının dahil edildiği sermaye harcamaları listesinin bu felsefe anlayışına göre hazırlandığını ekledi.

Okullar, anaokulları, kültür kurumları, sığınma evleri, spor kulüpleri ve başka faaliyetler için eş finansman sağlanmaya devam edilecek.

Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, geçen yıllarda her zaman Çernooçene Belediyesinde vatandaşlara yararlı çalışmalar yapılmasını sağlayan yeterli ve zamanında kararlar verildiğini belirtti.

2021 Yılı Belediye Bütçe taslağından başka Meclis toplantısında Çernooçene Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği ve 2021 Yılı Belediye Mülkiyeti Yönetim Programı'nda değişiklikler kabul edildi ve başka kararlar alındı.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER