Azerbaycan Büyükelçisi Hüseynov: Bulgaristan için iyi olan Azerbaycan için de iyidirPerşembe, 27 Ocak 2022

Azerbaycan Büyükelçisi Hüseynov: Bulgaristan için iyi olan Azerbaycan için de iyidir

Kırcaali Valisi Daniel Delçev ve yardımcısı Yulia Çortleneva, Azerbaycan Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Ekselansları Hüseyn Hüseynov'u karşıladılar.

Konuk, iki ülke arasındaki geleneksel iyi ilişkileri ve Kırcaali ziyaretleri sırasında önceki Azerbaycan Büyükelçisi Nargiz Gurbanova'ya gösterilen misafirperverliği hatırlattı. Bulgaristan ve Azerbaycan'ın birçok benzerliği olduğunu söyleyen diplomat, iki ülkenin topraklarında farklı dinlere mensup insanların kendi inançları doğrultusunda özgürce yaşadığını, hem kiliseler hem camiler hem sinagogların görülebileceğini ifade etti.

2022’in, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 30. yıl dönümü olduğunu kaydeden Azerbaycan Büyükelçisi, planlanan ortak yıl dönümü kutlamalarına da değindi. Hüseynov, “Bulgaristan için iyi olan Azerbaycan için de iyi ve biz, bunun için çalışacağız” dedi.

Bulgaristan-Azerbaycan diplomatik ilişkilerinin 30.yılı münasebetiyle ortak kutlama yapılması fırsatı sunulmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Delçev ve yardımcısı, öneriyi Valiliğin gündemine dahil etme fikrini kabul etti.

Görüşmenin sonunda Büyükelçi Hüseynov’a üzerinde bir Rodop kızı resminin bulunduğu seramik bir pano ve turistik yerleri tanımasına yardımcı olacak Kırcaali bölgesi için bir gezi rehberi kitabı hediye edildi.

 


DİĞER HABERLER