BAHAD Başkanı Eşref Kahraman, Kasim Dal'ın partisine verdiği desteği çektiÇarşamba, 19 Aralık 2012

BAHAD Başkanı Eşref Kahraman, Kasim Dal'ın partisine verdiği desteği çekti Bulgaristan'a karşı Bulgarlaştırma süreci için dava açmasıyla anılan Belene mağduru, Balkanlar'da Adalet, Haklar, Kültür ve Dayanışma Derneği (BAHAD) Başkanı Eşref Kahraman, Hak ve Özgürlükler Hareketi'nden (HÖH) ayrılarak Hürriyet ve Şeref Halk Partisi'ni kuran milletvekilleri Kasim Dal ve Korman İsmailov'u desteklemekten vazgeçtiğini duyurdu.

Sayın Kahraman, "Kasim Dal'ın kurduğu ve Korman İsmailov'un başkan seçildiği partinin bulunulan vaatlere göre farklı olacağını bekliyorduk. Sofya'da Milli Kültür Sarayı'nda yapılan parti kuruluş toplantısına özel olarak Bursa'dan büyük bir grup göçmen geldi. Aslında salonda olan kişilerin büyük bir bölümü Türkiye'den gelmişlerdi.

Fakat Kasim Dal bu insanlara teşekkür bile etmedi. Sürekli değişimden söz ediyorsan, bu insanlarla birkaç laf konuşmak için de zaman bulmalısın. İşim çıktı, Sofya'ya gelemedim. Sayın Dal, daha sonra telefonda aradı ve davranışı için özür diledi, fakat artık çok geç" diye açıklamada bulundu.


DİĞER HABERLER