Bakan Davutoğlu, Bulgaristan'a geliyorPerşembe, 27 Şubat 2014

Bakan Davutoğlu, Bulgaristan'a geliyorDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bulgaristan'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun, Bulgaristan Dışişleri Bakanı Kristian Vigenin'in davetine icabetle, 27-28 Şubat 2014 tarihlerinde Bulgaristan'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Ziyareti sırasında Bakan Davutoğlu'nun, mevkidaşı Vigenin ile görüşeceği, ayrıca Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Ulusal Meclis Başkanı Mihail Mikov ve Başbakan Plamen Oreşarski tarafından kabul edileceği belirtildi.

Sayın Bakan, Bulgaristan Başmüftülüğü'nü de ziyaret edecektir. Söz konusu resmi ziyaret vesilesiyle yapılacak ikili görüşmelerde, Bulgaristan ile her alanda olumlu seyreden ilişkilerin tüm veçheleri gözden geçirilecek ve her iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve güncel uluslararası konular hakkında görüş teatisinde bulunulacaktır.

Sofya'daki temaslarının ardından Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu, 28 Şubat günü Filibe ve Şumnu şehirlerini ziyaret ederek, yerel makamlar ve bu bölgelerde yaşayan soydaşlarla bir araya gelecektir.


DİĞER HABERLER