Bakan Yardımcısı Kostov, Kırcaali 1. Bulgar Ürünleri Sergisinin açılışını yaptıPerşembe, 29 Eylül 2016

Bakan Yardımcısı Kostov, Kırcaali 1. Bulgar Ürünleri Sergisinin açılışını yaptıTarım ve Gıda Bakan Yardımcısı Svilen Kostov, Kırcaali Merkez Park'ta "Bulgar Ürünlerini Destekliyoruz" başlığı altında gerçekleştirilen Kırcaali 1. Bulgar Ürünleri Sergisinin açılışını yaptı. Sergide Kırcaali ilinden şirketler ve bir tane de Dobriç'ten (Hacıoğlu Pazarcık) bir şirket, süt ve süt ürünleri, et ürünleri, sebzeler, meyveler, baharatlar ve hatta kabak çekirdeği yağı gibi kendi ürünlerini sergilediler.

Kirkovo (Kızılağaç) ilçe merkezi yakınında bulunan Lina Binicilik Merkezinde kurulan sergi çadırı son derece çekiciydi. Buradan gelip geçen yolcular, kasabanın misafirleri ve sakinleri küçük bir midilli ve onun yanına park edilen retro arabanın yanında fotoğraf çektirmek için duruyorlardı. Bölgede bilinen Musan ve Şenel şirketleri, sosis ve et ürünleri, Ekofrut şirketi ise Petelovo (Horozlar) köyünde yetiştirilen organik sofralık üzüm ve armutlar sergiledi. Ekofrut şirketi temsilcileri, "Kırcaali'de pazarda da bu meyvelerden satıyoruz" dedi. Solişte (Tuzluk), Sedlovina (Ercili) ve Zvezdelina (Kayaaltı) köylerinden bal üreticileri de "Dünya, bal yediği için hayatını kurtarmıştır" sloganıyla ürünlerini sergiledi.

Amar Şirketi, sergiye gelenlere acı biber turşusu ve közlenmiş biber gösterdi. Sergide "Sveti İliya" ve "Rodopçanka" marka yoğurt üreten şirketler de tezgah açtı. Fotinovo (Hatipoğulları) köyünden üreticiler ise ziyaretçilere kendi ürettikleri biber ve patlıcanları gösterdi. Tezgahların birinde Rodop ve Sakar dağlarından toplanan şifalı otlar, kuru meyveler, domates, elma sirkesi ve ün yapan dağ çayı vardı.

Serginin açılışında konuşan Tarım ve Gıda Bakan Yardımcısı Svilen Kostov,"Bugünkü girişim "Bulgar Ürünlerini Destekliyoruz" başlığı altında gerçekleştirilen ulusal kampanya kapsamında düzenlendi. Bu kampanyanın amacı bu topraklarda bizim tarım üreticilerimizin, hayvan üreticilerimizin tüm yüreği ile ürettikleri gerçek Bulgar ürünlerinin tüm tüketicilere ve tüm ilgili taraflara tanıtılmasıdır. Tüketiciler ve üreticiler arasında bağlantı sağlamamız bizim için son derece önemli" dedi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER