BAL- GÖÇ ‘ten Rekor Katılımlı İftarPerşembe, 26 Temmuz 2012

BAL- GÖÇ ‘ten Rekor Katılımlı İftarGenel Başkan Doç. Dr. Yüksel Özkan ve yönetim kurulu ile yeni bir dönemin başladığı BAL-GÖÇ'de değişim ilk iftar yemeğine yansıdı. Binlerce kişinin katıldığı ve yoğun ilgi nedeniyle kamuoyunda büyük yankı uyandıran BAL-GÖÇ'ün geleneksel iftar yemeği BUSKİ bahçesinde gerçekleştirildi.

Gösterilen yoğun ilgi için tüm misafirlere teşekkür eden BAL-GÖÇ Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan, "Misafirlerimizin yüzümüzü güldüren yoğun ilgisine çok teşekkür ediyoruz. İzdiham nedeniyle bazı aksaklıklar yaşandı, özür dileriz. Ramazan ayının zenginliği bu kutsal ayın hoşgörüsünden, paylaşımından ve yardımlaşmasından kaynaklanıyor" dedi. Ramazan ayı içinde bölgemizde ve Balkanlarda dağıtılacak yardımlar için tüm üyelerden ve yardım severlerden destek beklediklerini ifade eden Özkan, Ramazan ayının tüm İslam alemine ve dünyaya huzur, barış, hoşgörü ve sevgi aşılamasını diledi.

Bu anlamlı günde konuşan Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Genel Başkanı Turhan Gençoğlu, gördüğü tablo karşısında yaşadığı gururu paylaştı. 36 ilde 9 Federasyon ve 143 dernekten oluşan ve bölgenin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Konfederasyonun önemine ve yaptıkları çalışmalara da değinen Turhan Gençoğlu, soydaşların kenetlenerek, değerlerine, bayraklarına, dinlerine ve dillerine sahip çıkarak bugünlere geldiklerine dikkat çekerek, iftar yemeğindeki dayanışmanın artarak sürmesini istedi.

Bursa Büyükşehir Başkanı Recep Altepe yapmış olduğu konuşmada Balkanlara çok önem verdiklerini ve hizmetlerinin artarak devam edeceğini belirtti. Altepe, "Şu anda bile orada ihtiyaçları tespit eden arkadaşlarımız var. Bursalı hayırseverlerinde yardımıyla ihtiyaçlar hemen giderilecek" dedi. Altepe, başkanlığı döneminde Bursa Büyükşehir Belediyesinin çok önemli hizmetleri olduğunu ve bu hizmetlerinin devamı için çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirterek tüm hemşerilerinin mübarek Ramazanını kutladı.

Geceye, Bursa protokolü de büyük ilgi gösterdi. Başta Vali Şahabettin Harput, Vali Yardımcıları Ahmet Hamdi Usta, Eyüp Sabri Kartal, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AKP Milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hakan Çavuşoğlu, Tülin Erkal Kara, CHP Milletvekili Turhan Tayan, MHP Milletvekili Necati Özensoy, AKP İl Başkanı Sedat Yalçın, CHP İl Başkanı Metin Çelik, MHP İl Başkanı Hasan Toktaş, DP il Başkanı Ahmet Yıldırım, DSP İl Başkanı Necmettin Şengül'ün yanı sıra çok sayıda isim katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik geceye gönderdikleri telgrafla katıldı.


DİĞER HABERLER