Bal-Türk'ün "Girişimcilik Kursu Bulgaristan" Projesi BaşladıPerşembe, 25 Aralık 2014

Bal-Türk'ün Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile birlikte yürüttüğü ve 33 kişinin katıldığı "Girişimcilik Kursu 2014: Bulgaristan" projesi başladı.

Bulgaristan'da yaşayan soydaşlarımızın hedef kitlesini oluşturduğu proje kapsamında Bulgaristan'dan gelen, kendi işini kurmuş olup geliştirmeyi tasarlayan, iş kurma konusunda gayreti olan ve iş kurmayı hedefleyenlerden oluşan grup, ilk eğitimlerini almaya başladı. Projede KOSGEB'in girişimcilik eğitimi yanında Bulgaristan ve AB'nin desteklerini konu alan dersler de yer alıyor.

Hedef Bulgaristan Ekonomisine Katkı

Proje kapsamında eğitim alan katılımcıların Bulgaristan'da yeni iş yeri kurma konusunda adım atması beklenmektedir. Projenin en önemli hedeflerinden birisi; bu şekilde Bulgaristan ekonomisine istihdam katkısı sağlanması şeklinde ifade ediliyor.

Proje hakkında bilgi veren Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, "Bal-Türk olarak gayemiz malum, biz Balkan Coğrafyasına elimizden gelen her türlü desteği sunmaya çalışıyoruz. Bu projemiz ile Bulgaristan'dan gelen katılımcıların ülkelerine döndüğünde, kendi işini kurmaları, var olan işini geliştirmeleri konularında harekete geçmelerini hedefliyoruz. Bu konuda kendilerini motive etmek, iş aramak yerine kendi işini kurmalarını teşvik etmek temel gayemiz. Böylelikle Bulgaristan ekonomisine küçük de olsa bir istihdam katkısı sunabilmek temel düşüncemizdir" dedi.

Körfez Ticaret Odası da Ağırlayacak

Proje kapsamında Körfez Ticaret Odası da konukları ağırlayacak ve örnek bir iş adamı, Bulgaristan'dan gelen girişimci ve girişimci adaylarına başarı hikâyesini anlatacak. 30 Aralık günü programın sona ermesi ile katılımcılar Bulgaristan'a geri dönecekler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER