Banka soyguncusu, son rehineyi de serbest bıraktıPerşembe, 24 Mart 2011

Banka soyguncusu, son rehineyi de serbest bıraktıSliven kentinde soygun amacıyla dün öğlenden sonra girdiği bir banka şubesinde banka personelini rehin alan silahlı soyguncu elindeki son rehineyi de serbest bıraktı.

İçişleri Bakanlığından edinilen bilgiye göre, Hristo Petrov (27) adlı soyguncu sabah saatlerinde silah tehdidiyle tuttuğu 6 rehineden 5'ini serbest bırakmıştı. Soyguncu daha sonra polisin ikna çalışmaları üzerine son rehinin de banka şubesinden dışarı çıkmasına izin verdi.

Polis yetkilileri, Petrov'un banka şubesinde elinde silahla tek başına kaldığını ve teslim olması için kendisiyle görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.
Hristo Petrov dün Sliven kentindeki İnvestbank adlı bankanın şubesine girmiş ve silahını aldığı banka koruma görevlisini yaralamıştı. Silah tehdidi ile toplam 9 kişiyi rehin alan Petkov ilk etapta aralarında yaralı banka görevlisinin de bulunduğu 3 kişiyi serbest bırakmıştı.

Bu arada dün akşam olay yerinde incelemelerde bulunan Başbakan Boyko Borisov, bugün parlamentoda yaptığı ve radyolardan yayımlanan konuşmasında Hristo Petkov'a silahını bırakarak teslim olması çağrısında bulundu.

Borisov, "Hristov'un radyo dinlediğini biliyoruz. Teslim olsun ve kendisine tek bir tokat bile atılmayacağına dair söz veriyorum" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Tsvetan Tsvetanov da rehine operasyonunun son aşamaya geldiğini belirterek Hristov'un her an teslim olmasını beklediklerini söyledi.


DİĞER HABERLER