Başbakan Borisov, 73. Uluslararası Filibe Teknik Fuarı'nın açılışını yaptıPazartesi, 25 Eylül 2017

Başbakan Borisov, 73. Uluslararası Filibe Teknik Fuarı'nın açılışını yaptıBaşbakan Boyko Borisov, 73. Uluslararası Filibe Teknik Fuarı'nın açılışını yaptı. Resmi törende Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov, Filibe Valisi Zdravko Dimitrov, Filibe Belediye Başkanı İvan Totev, işadamı Georgi Gergov, birçok milletvekili, siyasetçinin yanı sıra çok sayıda vatandaş da hazır bulundular. Başbakan ve Ekonomi Bakanı, fuarın açılış kurdelesini birlikte kestiler ve eski geleneğe göre işlerin su gibi gitmesi için bakraçla su döktüler.

Borisov ve Karanikolov, fuarda sergilenen yeni model otomobillere hayran kaldılar.

Uluslararası Filibe Teknik Fuarı'nda sanayi ve günlük yaşamımızda pratik çözümlere dönüşen sansasyonel buluşlar sergilenecek. 25-30 Eylül tarihlerinde düzenlenen fuara 40'a yakın ülkeden 600'ün üzerinde firma katılıyor.

Fuara katılan firmalar, elektronik ve elektrik teknisyenliği, enerji ve çevre, su sektörü, bilgi teknolojileri, robotik ve otomasyon, nakliye ve servis ekipmanları, makine yapımı, inşaat, kimya endüstrisi, otomotiv endüstrisi alanında ürettikleri yeni ürünleri ve geliştirdikleri hizmetleri sergileyecek. 40'ın üzerinde yenilik, yapılan yarışmada altın madalya için mücadele ediyor.

Onların arasında yayılan zararlı gazlar yüzünden binlerce otomobilin trafikten çekilmesini önleyebilecek Avrupa düzeyinde bir Bulgar yeniliği de bulunuyor. Fuarda ilk defa motorların filtre ve katalizörlerinin rejenerasyonunu yapan mobil makine gösterilecek.

Teknolojik atraksiyonlar, yaklaşık 600 firmanın birincilik için mücadele edeceği uluslararası bahis yarışmasında da gösterilecek. İzleyiciler, League of Legends, CS:GO, Hearthstone, Fifa17, Tekken 7, Street Fighter V, Racing Bölgesi, VR Bölgesi, Merchandise ve Periphery Gaming gibi isimler taşıyan oyun turnuvaları izleme imkanı bulacaklar.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER