Başbakan Borisov, Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ile görüştüCuma, 22 Ocak 2016

Başbakan Borisov, Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ile görüştüBaşbakan Boyko Borisov, Bulgaristan'ı iki günlük ziyarette bulunan Almanya Federal Devletinin Bavyera Eyaleti İçişleri, İnşaat ve Ulaştırma Devlet Bakanı Joachim Herrmann ile görüştü.

İkili görüşmede üzerinde durulan konular arasında Avrupa Birliğinde göç krizinin aşılması ve güvenliğin tehlikeye sokulmasının önlenmesi vardı. Başbakan Borisov ve Bakan Herrmann, Avrupa'nın AB'ne yönelik baskının önüne geçilmesi için ortak çabalar sarfetmesi gerektiği görüşünde hemfikir oldular.

İkisi polis işbirliğiyle ilgili ortak deklarasyon imzalanmasından sonra güvenlik alanında Bulgaristan ve Bavyera arasında etkileşimin derinleşmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Ortak Deklarasyon dün Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Rumyana Bıçvarova ve Bakan Herrmann tarafından Bakanlar Kurulu binasında düzenlenen özel bir törenle imzalandı. Deklarasyonun imzalanmasıyla terorizmle mücadele ve yasadışı göçü kontrol altında tutma gibi konularda profesyonel düzeyde polis işbirliğinin aktivize edilmesi amaçlanıyor.

Borisov, Bulgaristan ve Bavyera'da polis arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin karşılıklı çıkara dayalı olduğunu vurgulayarak, Bavyera'nın içişleri alanında işbirliği kurduğumuz ilk federal eyelet olduğunu hatırlattı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER