BAŞBAKAN BORİSOV’DAN TÜRK’LERİ HEDEF ALAN AÇIKLAMA



Pazartesi, 11 Ocak 2010

BAŞBAKAN BORİSOV’DAN TÜRK’LERİ HEDEF ALAN AÇIKLAMABulgaristan hükümeti, Türkiye'den "tazminat" talebiyle yaratılan krizin ardından Türk azınlığı hedef alan çıkışlara hız verdi.

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Hak ve Özgürlükler Hareketi (DPS) Genel Başkanı Ahmet Doğan'ın Şubat ve Mart döneminde sosyal protesto eylemlerini düzenleyerek ülkeyi istikrarsızlaştırmaya hazırlandığını iddia etti.

Boyko Borisov, bTV kanalına yaptığı açıklamalarında, Ahmet Doğan'ın, finansal krizin en kötüsünün yaşanacağı Şubat ve Mart aylarında sosyal protesto eylemlerini düzenleyebileceğini öne sürerek, "İstikrarsızlığı yaratmaya çalışacaklar" dedi.

Ahmet Doğan'ın, etnik gerginlikleri, hükümeti vurmak için kullanmaya çalışacağı iddiasında bulunan Borisov, Bulgar Novinite'ye göre, şöyle konuştu:

"Doğan'ın güçlü bir siyasi muhalif olduğuna her zaman işaret etmiştim. Çünkü bizi sert bir biçimde vurmak için etnik gerginlikleri ve şirket maskesi altında faaliyet gösteren, büyük finansal sermayesi olan ekonomik lobileri kullanma yeteneği çok büyüktür."

Boyko Borisov, geçen Temmuz ayında kurulan hükümetinin ilk 100 gününü değerlendirirken "Tek rakibim Ahmet Doğan" demişti.


DİĞER HABERLER