Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Bayram Namazını Filibe Muradiye Camiinde KılacakSalı, 30 Temmuz 2013

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Bayram Namazını Filibe Muradiye Camiinde Kılacak T.C. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ üç günlük Bulgaristan ziyareti düzenliyor. Kırcaali Haber Gazetesinin resmi kaynaklardan aldığı bilgiye göre Sayın Bozdağ 6 Ağustos 2013 tarihinde Silistre'nin Glavinitsa kasabasını ziyaret edip aynı akşam orada soydaşlara iftar yemeği verecek. Ertesi gün 7 Ağustos'ta Rusçuk ve Plevne'yi ziyaret edecek olan Başbakan Yardımcısı aynı akşam Filibe'ye gelerek yine bir iftar yemeği verecek. Ramazan Bayramını Muradiye Camiinde kılacak olan Bozdağ aynı gün Türklerin yoğun olarak yaşadıkları Kırcaali şehrini ziyaret edecek. Kıraali ziyareti sonrası Sayın Bozdağ'nın üç günlük resmi olmayan Bulgaristan ziyareti tamamlanmış olacak.

Bekir Bozdağ kimdir?

1 Nisan 1965'te Yozgat Akdağmadeni'nde doğdu. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

Bir süre kamu görevinde bulunan Bekir Bozdağ daha sonra serbest avukat olarak çalıştı.
18 Nisan 1999 yerel yönetim seçimlerinde Akdağmadeni İlçe Belediye Başkan Adayı oldu. AK Parti'nin kurulmasıyla birlikte, Yozgat'ta AK Parti İl Teşkilatı'nın kurucuları arasında yer aldı ve kurucu il yönetiminde Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

22. Dönem'de Yozgat milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi olan Bekir Bozdağ, AK Parti Teşkilat Başkanlığına bağlı olarak değişik illerde İl Teşkilat Koordinatörlüğü ve 12. Bölge Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

23. Dönem Yozgat Milletvekili olan Bekir Bozdağ, AK Parti Meclis Grup Başkanvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Bekir Bozdağ, evli ve üç çocuk babasıdır.


DİĞER HABERLER