Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Balkan Göçmenleri ile kahvaltıda buluştuCumartesi, 26 Kasım 2011

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Balkan Göçmenleri ile kahvaltıda buluştu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu (BRGK) Genel Başkanı Turhan Gençoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile kahvaltıda biraraya geldi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, BRGK Genel Başkanı Turhan Gençoğlu ve çeşitli illerden gelen Yönetim Kurulu üyeleri ile Bursa Gönlüferah Oteli'ndeki kahvaltıda bir araya geldi.

Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmede Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Genel Başkanı Turhan Gençoğlu'ndan göçmenlerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgi alan Arınç, hükümetin Balkanlar'da yaptığı çalışmaları anlattı. Hükümet olarak sorunların, sıkıntıların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kısa sürede çözülmesi için gereğinin yapılacağını açıkladı. Arınç: "Balkanlarda yaşayan soydaşlarımız, vatandaşlarımız ve Balkanlardan Türkiye'ye göç etmiş vatandaşlarımızla alakalı büyük hassasiyetimiz var. Onların derdi bizim derdimiz, onların sorunu bizim sorunumuz. Biz öyle görüyoruz ve öyle de çalışıyoruz." dedi.

Balkanlara özel önem verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirten Arınç: "Bu konularda yapılacak çalışmalar hükümet politikaları ile devam ettirilirken, sivil toptum örgütlerinin görüşleri ve ortaya koydukları fikirler bizler için faydalanılacak önemli bir kaynak. Türkiye genelinde 36 ilde 9 federasyon ve 146 dernekten oluşan Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu konumunda tek ve en büyük sivil toplum örgütü olma özelliği taşıyor. Birlik ve beraberlik içinde birbirinize sahip çıkarak bu çatı altında çalışmalarınıza devam edin" dedi.

Rumeli ve Balkanlardaki soydaşlarımızın sorunlarını ve çözüm önerilerini kapsayan dosyayı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a takdim eden Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyon Genel Başkanı Turhan Gençoğlu, öncelikle son dönemlerde bir çok önemli sorunun çözüme kavuşturulmasındaki yakın ilgi ve alakalarından dolayı Bülent Arınç'a teşekkür etti. Gençoğlu: "Son zamanlarda önemli birçok sorunumuz delaletiniz ile halledildi. Bunun için başta Sn. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet büyüklerimize minnet ve şükran borçluyuz. Göçler devam ettikçe zaman zaman sorunlarımız olacaktır. Bu sorunlarımızın da kısa zamanda çözüme kavuşturulacağına inanıyoruz" dedi.

Gençoğlu, soydaşların refahı ve huzuru için gece gündüz demeden çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.


DİĞER HABERLER