Başkan Akif Akif: "Hiç bir okulu kaderine terk etmeyeceğiz"Çarşamba, 28 Ocak 2015

Başkan Akif Akif: Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi tarafından düzenlenen okul müdürleri ile çalıştayda öğrenci başına düşen eğitim harcamalarına göre 2015 yılında okullara tahsis edilen kaynaklara ilişkin formül ele alındı. İnsani Yardım Faaliyetleri Dairesi yetkilileri formülün nihai varyantının okul müdürleri tarafından yapılan öneriler ve önceki tartışmalar göz önünde bulundurularak seçildiğini belirttiler.

Belediye Başkanı Akif Akif, "Bizim için okul müdürleri ile birlikte okulların bakımına yönelik ortak yolu bulmamız önemli. Kaynak dağıtımında tüm eğitim kurumlarının normal faaliyetini sürdürmesinin garanti edildiği kanaatindeyim. Hiç bir durumda her hangi bir okulu kaderine terk etmeyeceğiz" dedi.

Belediye Başkanı, 2011 yılında iflasın eşiğinde olan Dr. Sergey Rostovtsev Hastanesi'nin şimdi kendi elde ettiği gelirlerle bakım masraflarını temin ettiğini örnek verdi. Akif, gerekli olduğu durumlarda Belediye İdaresinin mali sıkıntılar çeken okulların güçlendirilmesine yönelik gerekli önlemleri alacağını kaydetti.

Momçilgrad Belediyesi yönetiminden okul müdürlerine Ulusal Belediyeler Birliği'nin (NSROB) gelecek oturumunda eğitim faaliyetine ilişkin görüş ve tavsiyelerini aktaracaklarına dair kanaat getirdiler.


DİĞER HABERLER