Başkan Aydın Osman, Kurban Bayramı öncesi kıymetli misafirleri ağırladıPerşembe, 30 Temmuz 2020

Başkan Aydın Osman, Kurban Bayramı öncesi kıymetli misafirleri ağırladı Bölgeden çocuklar ilk kez şeker toplamak için Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman'ı ziyaret ettiler. Mehmet Mehmet, Mahmut Sevtin ve Cem Rufat, Belediye Başkanının yaklaşan Kurban Bayramı'nı tebrik ettiler.

Çocukların davranışından çok etkilenen Aydın Osman, onları bu inisiyatiflerinden dolayı tebrik ederek bugünkü Arefe gününde en değerli misafirlerinden biri olduklarını vurguladı. Çocukları tatlıların yanı sıra Çernooçene Belediyesi'nin hediyelik eşyalarıyla sevindiren Aydın Osman, onlara okulda ve hayatta başarılar diledi.

Eski bir gelenek üzere Kurban Bayramı önceki Arefe Günü'nde ilçeye bağlı tüm köylerde küçük çocuklar, komşularından mekik çöreği ve şeker topluyor. Çocuklar, güzel elbise giyerek sabah erkenden bir bir evleri gezerek veya yerleşim yerinin merkezinde bir araya gelerek komşularından tatlılar topluyor.

Çernooçene'nin Komuniga (Kuşallar) köyünün merkezinde yapılan bayrama özel süslemeler gece geç saatlere kadar sürdü. Anti-salgın önlemlerine sıkı bir şekilde uyularak bugün çocuklara şeker ve başka tatlılar dağıtılacak.

Kurban Bayramı, yarın sabah erken saatlerde camilerde kılınacak bayram namazı ile başlayacak. Camide cemaatle kılınan bayram namazına erkekler katılıyor.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER