Başkan Azis, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı KarşıladıCuma, 10 Eylül 2021

Başkan Azis, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı Karşıladı

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, dün Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığındaki heyeti karşıladı. Toplantıya Kırcaali Belediye yönetimi, Kırcaali ili ilçe belediye başkanları, bölgeden milletvekilleri Adlen Şevkey ve Pavlin Krıstev de hazır bulundular.

Görüşmelerin ana konusu Kırcaali ile Bursa arasındaki işbirliğinin devamı ve dostane ilişkilerin geliştirilmesiydi. Kültür, eğitim, spor alanında ortak girişim fikirleri de tartışıldı. Kırcaali 13 yıldır Bursa’nın merkez ilçelerinden birisi olan Osmangazi Belediyesi ile kardeş şehir ilişkileri yürütmekte ve bu yıllarda bir dizi ortak girişim ve proje hayata geçirildi. Bursa'da Bulgaristan-Türkiye sınırının iki yakasındaki iki şehri birbirine bağlayan gönül köprülerinden biri olan Kırcaali bölgesinden giden onlarca göçmen aile yaşıyor.

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis, konuğuna şehrin çehresini değiştiren Avrupa Birliği fonlarının hibe desteği verdiği son yıllarda gerçekleştirilen projeler ve özel yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Daha sonra Kırcaali’nin Prileptsi (Salifler) semtinde yeni yapılan camiyi gezen iki belediye başkanı, Bölge Müftüsü Basri Eminefendi tarafından karşılandı. Konuklar, Bursa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle inşa edilen yeni camide eda edilen akşam namazına katıldılar.


DİĞER HABERLER