Başkan Azis: Kırcaali, 2023’te Bulgaristan'daki en modern hayvan barınağına sahip olacakPerşembe, 01 Aralık 2022

Başkan Azis: Kırcaali, 2023’te Bulgaristan'daki en modern hayvan barınağına sahip olacak

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Kırcaali, 2023 yılı içinde Bulgaristan'daki sokak hayvanları için en modern barınağa sahip olacak” diye bildirdi.

Belediye Başkanı, “Sokak hayvanları için barınak destanı sona ermek üzere – halihazırda barınak inşaatına ilişkin kavramsal tasarım projesine sahibiz. 2023 yılının ocak ve şubat aylarında Kırcaali Belediyesi bütçesinin kabul edilmesinden önce teknik projemiz de hazır olacak. Kırcaali ilinde belediyelerin hayvan barınağını inşa etme ve işletme sürecine katılmaya davet edeceğiz” dedi. Dr. Müh. Azis, birkaç ay içinde hayvan barınağı inşaatına ilişkin projenin hazır olacağını ve ardından inşaatın başlayabileceğini tahmin ediyor.

Belediye Başkanı, yerli olan proje tasarımcılarının yurt içi ve yurt dışında sokak hayvanları için barınak inşa etme ve işletmeye dair deneyimleri incelemekle görevlendirdiğini açıkladı. Onların ayrıca sahipsiz hayvanlara yönelik bakım standartlarını araştırmak için Bulgaristan Gıda Güvenliği Ajansı (BAPH) ile iletişime de geçmeleri gerekmektedir.

Dr. Müh. Azis, “Stara Zagora'daki (Eski Zağra) Trakya Üniversitesi Veteriner Fakültesi temsilcileriyle ile barınağın işleyişi ve sahipsiz hayvanların bakımı konusunda ortaklık yapılması hakkında görüştüm” dedi.


DİĞER HABERLER