Başkan Azis, Kırcaali’nin kardeş şehri Brüksel’in Saint- Josse Belediye Başkanı Kır ile bir araya geldiPerşembe, 09 Eylül 2021

Başkan Azis, Kırcaali’nin kardeş şehri Brüksel’in Saint- Josse Belediye Başkanı Kır ile bir araya geldi

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, “Kırcaali’nin Belçika’dan kardeş şehri Brüksel'in Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede yerel yönetim yetkilileri ve onların iyi politikalarının, nüfusun daha hızlı aşılanmasının anahtarı olduğu görüşü etrafında birleştik. Brüksel ziyaretimiz sırasında kardeş şehir olduğumuz Saint-Josse Belediyesinin çok aktif bir şekilde ve yerel bir otorite olarak ilçe sakinlerini aşı ihtiyacına ikna etmek için çalıştığını gördük. İlçenin çeşitli yerlerinde Kızılhaç ile ortaklaşa hizmet verilen aşı merkezleri kurulmuştur. Bu merkezlerde vatandaşlar devlet tarafından ücretsiz olarak sağlanan Covid-19 testleri yaptırabiliyorlar, ayrıca sağlık personelinin hizmet verdiği gezici aşı merkezleri de açılmıştır. Kardeş şehrimiz Saint-Josse ilçesinde nüfusun yaklaşık yüzde 65’i aşı olmuş durumdadır. Genelde Belçika'da aşılama oranı %70'e yakın ve devlet, yerel yetkilileri bu yönde çalışmaları için güçlü bir şekilde teşvik etmektedir” diye kaydetti.

Belediye Başkanı, şöyle devam ediyor: “Maalesef Bulgaristan aşılama oranı bakımından Avrupa'da son sıralardan birinde, bizde aşılı insan sayısı son derece düşük - yaklaşık %20 oranında, bu yüzden Sayın Kır’a Kırcaali Belediyesinin Aşılama Planı’nı sundum.

Bu plan halihazırda uygulanıyor, sağlık ekipleri bu işe angaje oldu, yerleşim yerlerini ziyaret eden gezici aşı ekipleri kuruldu, aşının gerekliliği doktorlarla birlikte açıklığa kavuşturulmakta ve sağlık personeli tüm insanların soru ve endişelerini yanıtlamaktadır.

Bu eylemle Kırcaali Belediyesi, vatandaşların sağlığı konusundaki sorumluluğunu üstlenmiş oldu ve yerel yönetimler, halkın sağlığını en üst düzeyde koruma konusunda çok aktiftir. Görüşmeden sonra Belçika'daki Covid test kitlerinin devlet tarafından ücretsiz olarak sağlanması farkıyla iki belediyenin tamamen aynı eylem yolunu izlemesinden tamamen memnunum.

Mevkidaşım Kır ile ayrıca çocuk futbol turnuvalarına birlikte katılma ve iki şehir arasındaki iyi ilişkilerin Kırcaali Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü ve yerel belediye futbol kulübünün sportif direktörlerinin bir araya gelmesinden sonra profesyonel futbol düzeyinde de devam etmesi konusunda anlaştık”.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER