Başkan İzzet Şaban, kardeş Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile bir araya geldiPazartesi, 13 Mart 2023

Başkan İzzet Şaban, kardeş Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile bir araya geldi

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Ardino’nun Türkiye’den kardeş şehri olan Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile bir araya geldi. Görüşmede Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Ardino İlçe Başkanı Şahin Bayramov ile Bursa merkezli Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yurtsever de hazır bulundular. Müh. Şaban, Nilüfer Belediyesi’ni Türkiye'ye yaptığı üç günlük ziyaret kapsamında ziyaret etti.

Görüşme son derece samimi bir ortamda gerçekleşti. Çeşitli alanlarda daha yakın iş birliği ve ortaklık olasılıkları tartışıldı. Görüşmede öne çıkan konuları arasında Türkiye ve Suriye'de meydana gelen yıkıcı depremlerin acısı da yer aldı.

Belediye Başkanı Müh. Şaban, depremlerde hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi. Müh. Şaban, “Her zaman duyarlı davranan Ardino Belediyesi, güney komşumuzdaki depremzedeler için bağış kampanyası başlatan ilk belediyeler arasında yer aldı. Böyle bir trajedide insanların yardım elini uzatması, empati göstermesi ve daha fazla dayanışma göstermesi gerekiyor” diye kaydetti.

Adino Belediye Başkanı, Nilüfer Belediyesi ziyareti kapsamında Belediye Başkanı Turgay Erdem’in eşliğinde 8. Tohum Takas Şenliği’ne katıldı.

Nilüfer Belediyesi, Ardino'nun ilk kardeş belediyesidir. Karşılıklı temaslar 28 yıldır sürüyor ve aradaki büyük mesafelere rağmen iki belediye arasındaki dostluk her geçen yıl daha da derinleşiyor.

 

Güner ŞÜKRÜ


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER