Başkan Müh. İzzet Şaban’dan Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Arda Kolcular’a plaketPazartesi, 15 Ağustos 2022

Başkan Müh. İzzet Şaban’dan Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Arda Kolcular’a plaket

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh.İzzet Şaban, Ardino’nun Türkiye’den kardeş belediyesi olan Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Arda Kolcular’a barış, dostluk, sevgi, umut, hoşgörü, özgürlük, refah, inanç, hakikat gibi farklı mesajlar içeren bir plaket takdim etti. Bu, Belediye Müzesi'nde Ardino Belediyesi Kültürel Mirasın Korunması Kurulu Başkan Yardımcısı Selahidin Karabaşev’in slayt show eşliğinde 1907 Ardino doğumlu Sabahattin Ali’nin hayatı ve yaratıcılığına ilişkin bir sunum yaptığı sırada gerçekleşti. Kırklareli’den gelen konuklar, Ardino Günleri Şenliği’ne konuk olmak üzere Ardino’ya iki günlük ziyarette bulundular.

Müh. Şaban, plaketi takdim ederken, “Bu plaket, hem dostluğumuzun hem de iki kardeş Ardino ve Kırklareli belediyeleri arasındaki sıcak ilişkilerin bir göstergesidir. Onu Kırklareli'ye giderken yanınızda götürmeniz için size canı gönülden hediye ediyoruz” diye kaydetti.

İlgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı, heyetteki herkesin Sabahattin Ali'nin memleketini ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Kolcular, “Karşılıklı iş birliğimizin gelecekte de devam edeceğini umuyoruz” diye ifade etti.

Belediye Başkanı, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı ve Kırklareli Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Gulşah Eriten, Belediye Müzesi bahçesinde bulunan dünyaca ünlü Türk yazar ve şair Sabahattin Ali'nin büstüne çiçek koydular.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER